Tizenhárom év után lemondott posztjáról a British Museum igazgatója, Neil MacGregor, akinek a vezetése alatt az intézmény Nagy-Britannia első számú turistaattrakciójává lépett elő.
A 68 éves szakember úgy nyilatkozott, pályafutása legnagyobb megtiszteltetésének tartja, hogy a múzeumnál dolgozhatott. Hozzátette azt is, hogy bár visszavonul a teljes munkaidős állásoktól, a jövőben is dolgozni fog különböző kulturális projekteken, így többek között tanácsaival fogja segíteni Németország legnagyobb kulturális beruházása, a berlini Humboldt-Forum projekt megvalósulását.A szakember dolgozni fog a mumbai CSMVS Múzeumnak is, valamint részt vesz egy olyan sorozat elkészítésében a BBC rádió számára, amely a társadalom és a vallás kapcsolatát fogja körüljárni. A British Museum, amelynek hatalmas gyűjteményében számos ókori egyiptomi, görög és római régiség található, tavaly 6,7 millió látogatót vonzott, többet mint bármely más turistalátványosság a szigetországban. Neil MacGregor 2002 óta vezette a londoni kulturális intézményt, többek között az ókori Pompejit, a vikingeket, és a jégkorszaki társadalmakat bemutató népszerű kiállítások fűződnek a nevéhez.
Az igazgató az 1759-ben alapított British Museumot az egész világ múzeumának tekintette, és számos országnak, így például Oroszországnak és Iránnak is kölcsönzött műtárgyakat. A patinás intézmény birodalmi múltja azonban Neil MacGregor vezetése alatt is vitákat eredményezett. Az igazgató ugyanis elutasította Görögország követelését, hogy a múzeum adja vissza az athéni Parthenonból 200 évvel ezelőtt Nagy-Britanniába szállított híres Elgin-márványokat.
Forrás: Hirado.hu