A Múzeumok Ejszakáján, június 20-án debütál a Ludwig Múzeumban a Karkade Company új, formabontó artista performansza.
A Karkade különböző együttműködések sorozata, ennek eredményeként minden alkalommal valami korábban ismeretlen születik a csoport kezei között. A társulat alapját Dorsánszki Adrienn és Révész László László képzőmúvészek alkotják. Révész László László festő és animációs filmművész, aki közel 30 éve foglalkozik performansszal (többek között a kasseli Documenta 8 művészeként), alakítja látványvilágát, írja és rendezi a Karkade darabjait. A társulat megálmodója Dorsánszki Adrienn, aki a festészetében megjelenő tér és idõ kapcsolatát és annak érzékelését emeli át a performansz világába.
A Karkade rendszeresen dolgozik együtt a Kabolo Mozgásművészeti Műhellyel és annak fiatal artista növendékeivel. Az akrobaták koncentrációja, a testi energiák megnyilvánulása és az attrakciók előtti fókuszált jelenlét képezi a darabok dramaturgiájának alapját.
A társulat új produkciója, a Rózsaszín Párduc után szabadon a Kék Párduc címet kapta, amely egy ügyetlen, csetlő-botló, balek, budapesti nyomozó hiperpontos nyomozásának stációit mutatja be. A darab egyfajta „rádiójáték”, amelyben a zörejeket és a hangaláfestéseket filmvetítéssel vegyített élőképek sora egészíti ki.
A Kék Párduc az expanded cinema, egy a hatvanas években indult irányzat technikai és vizuális tárházával garázdálkodik, újraértelmezve azt a hang, a kép és csend sajátos ritmusban történő váltakozásával. A darab megpróbálja a nézőt kirántani a jelenből, éber, friss állapotba helyezve.
„Ismét gyerekek vagyunk, ahol a látás, kísérletezés, játék, tanulás határai elmosódnak és meghökkentő tapasztalássá válik minden” – fogalmaznak az alkotók.
A Kék Párduc a Ludwig Múzeummal együttműködésben a Múzeumok Éjszakáján kerül bemutatásra, formabontó módon mozgással töltve meg a múzeumi teret. A Kék Párduc rögtön két előadással debütál június 20-án szombaton 21 és 22 órától a Ludwig Múzeum l. emeleti Előadótermében.