Margaret Atwood kanadai írónő egy ideig nem készül új regényt kiadni. Ehelyett egy női témájú képregény-sorozaton dolgozik, amelynek létrehozására közösségi finanszírozással gyűjtenek pénzt.
A The Secret Loves of Geek Girls (A geek lányok titkos szerelmei) című képregény ötlete Hope Nicholson kanadai képregény kiadó fejéből pattant ki. Az antológia olyan hol vicces, hol szomorú, hol ciki, hol komoly történeteket fog tartalmazni, amiket az ember talán soha el sem mondana másoknak, a barátain kívül — egészen mostanáig.
Atwood saját maga rajzolja majd a jeleneteket, amelyekben fiatalkori élményeiből szemezget. A Man Booker-díjas kanadai írónő a borítón is látható. „Fehér hajam van, mellettem egy macska, és gyönyörű, hosszúak a lábaim” – írta Twitteren saját képéről. Margaret Atwoodon kívül számos híres alkotó rajzai és történetei kerülnek be a sorozatba – írja a The Guardian.
Atwood munkássága sokrétű: a tudományos fantasztikus irodalmi zsánertől kezdve a dél-ontarió-i rémregényeken át mindennel kísérletezett már. Sokan feminista írónak tartják, mivel legtöbb művében felbukkan a nemek közötti különbségek kérdése. Témái közé tartozik Kanada nemzeti identitása, Kanada, az Amerikai Egyesült Államok és Európa kapcsolata; foglalkoztatják az emberi jogok, környezetvédelmi problémák kérdései, a nőiesség társadalmi felfogása. Az utóbbival kapcsolatban a női test művészeti megjelenítéséről, a nők társadalmi és gazdasági kihasználtságáról, és a nők és férfiak közti kapcsolatokról is ír. Leghíresebb regénye, A szolgálólány meséje (The Handmaid's Tale, 1985) egy jövőbeli, a nőket elnyomó társadalomról fest hátborzongató képet. Guvat és Gazella című regényében és legújabb esszéiben különös érdeklődést (és aggodalmat) mutat a nem megfelelően szabályozott biotechnológia iránt.
A hét elején indult a képregény kampánya a Kickstarter közösségi szponzorációs oldalon. Az adománygyűjtés céljaként 37,000 kanadai dollárt (8,4 millió forintot) határoztak meg, és mostanra több mint 800 felajánlótól közel 30,000 kanadai dollár (6,8 millió forint) érkezett be.
Forrás: The Guardian