Mobilalkalmazás járulhat hozzá a jövőben a vakok és gyengénlátók színházi élményének fokozásához. A Pesti Magyar Színházban Magyarországon elsőként lehetünk tanúi a rendkívüli élménynek.
A Pesti Magyar Színház és a Sennheiser Audio Partner Kft. stratégiai megállapodása keretében a színház Magyarországon elsőként vezet be olyan technikai rendszert, amelynek segítségével a vakok és gyengénlátók is élvezhetik a színházi előadásokat."A Pesti Magyar Színház minden produkcióját – első fázisban a nagyszínpadra koncentrálva, később a stúdióelőadásokat is bevonva – audionarrációval látja el, ami azt teszi lehetővé, hogy a kihívással élő nézőink az eddiginél teljesebb képet alkothassanak a színházi előadásról. Az előadások audionarrációját Tóth Cecília készíti majd el, aki akkreditált audionarrátori képesítéssel rendelkezik és jelenleg az AKKU (Akadálymentes Kultúra) csoport munkatársaként dolgozik" - közölte a teátrum.
Az együttműködési megállapodás egyszerre tartalmazza a szolgáltatás bevezetését, monitoring rendszeren keresztül annak fejlesztését és az ehhez kapcsolódó tudományos kutatást. Az audionarráció működéséhez wifire, okostelefonra, egy mobilappra, valamint az audionarrációs munkaállomás kiépítésére van szükség.
2010-ben hasonló kezdeményezésként látott napvilágot a 90 decibel Project, amely a Centrál Színházban tartotta meg első akadálymentesített előadását. Azóta több, mint 15 színház csatlakozott a programhoz, melynek köszönhetően a hallás- és látássérült nézők rendszeresen tekinthetnek meg akadálymentesített előadásokat.
Forrás: Színház.hu