A londoni West Enden látható a világ egyik leglátványosabb bűvészelőadása. Illuzionisták, gondolatolvasók és szabadulóművészek borzolják a Noel Coward Színház közönségének idegeit.
Ali Cook azt mondja, a legkisebb hiba is az életébe kerülhet: „Az egész gyakorlás kérdése. Az ejtőernyős is mindent ellenőriz, mielőtt végül kiugrana a gépből. Itt is pontosan ugyarrról van szó. Befekszem egy vízzel teli tartályba, segítőimet pedig felkészítem minden eshetőségre. Tudják, mit csináljanak, ha valami nem stimmel, de persze benne van a pakliban, hogy egyszer rosszul sülnek el a dolgok” – magyarázza Ali Cook.
„A bűvészet mindekit elvarázsol, mert a felnőtteket visszaviszi a gyerekkori csodák világába” – mondja Katherine Mills.
Sok bűvész legnagyobb példaképe Harry Houdini, a magyar származású amerikai illuzionista, aki elsősorban szenzációs szabaduló számaival kápráztatta el a világot.
„Kockára teszem az életem. Száz éve Harry Houdini azt mondta, az emberek azért jönnek, hogy lássák, amint meghalsz. Több ezer fotó készült róla, amikor Londonban egy kényszerzubbonyban lógott a magasban. Lenn ezrek bámulták, mert kíváncsiak voltak, mi lesz. Nem hiszem, hogy az emberek sokat változtak azóta. Az a dolgom, hogy borzoljam a nézők idegeit, hogy elvigyem őket addig a határig, ameddig csak lehet” – mondja Jonathan Goodwin.
Az Impossible (Lehetetlen) című show augusztus 29-ig látható a West Enden, a Noel Coward Színházban.
Forrás: Euronews