Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Különös lakók költöznek az Őrségbe

Különös lakók költöznek az Őrségbe

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 08. 14.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Színházi előadások, koncertek, nyitott porták és családi programok várják az érdeklődőket a most szombaton induló és egészen augusztus 23-ig tartó őrségi Hétrétország „köztiválon”.

Színházi csemegének ígérkezik Parti Nagy Lajos Ibusár című darabja a felvidéki Csavar Színház előadásában, valamint Jordán Tamástól a Szókratész védőbeszéde. Falusi színjátszók mutatkoznak be a szlovén-magyar határ két oldaláról, Marosvásárhelyről pedig végzős színinövendékek hozzák el vizsgaelőadásukat.



A gyermekeket az Iciri-piciri játszóház és Góbi Rita táncelőadása Pici Bonbon címmel, a nagyobbakat a Ziránó Színház és a Csavar Színház előadásai várják. (Korábban Góbi Ritával készített kisfilmünket ITT tudja megtekinteni.)

Amikor Hétrétország két évvel ezelőtt fesztiválból „köztivál” lett, Sülyi Pétert, a rendezvény főszervezőjét az elnevezés megváltoztatásának okáról kérdezte a 7óra7 stábja. Ő azt válaszolta, hogy: „ez nem csak szlogen. Van egy szemléletváltás, ami részben szükségből, részben felismerésből fakad. Meglátogattam néhány – a miénkhez hasonló – vidéki fesztivált. Rájöttem, hogy bizonyos szempontból „egy húron pendülünk”, mi egy fesztiváltípust képviselünk, ami akár megérdemelné, hogy néven nevezzék. Ez a név lett a „köztivál”. Még a köztünk lévő nyilvánvaló különbségek is egy azonos szemléletből fakadnak: mindenhol a speciális helyi adottságokra és a helyi közösség alkotó részvételére építünk, amely jó esetben kiegészül a látogatók alkalmi közösségével. Ez volna a cél.”

A fesztivált augusztus 15-én Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs közös produkciója nyitja. A zenei palettát színesíti többek közt az Európa Kiadó, Ripoff Raskolnikov, a Makám zenekar, Ferenczi György és a Rackajam, a Balázs Elemér Group és Müller Péter And Friends fellépése – tájékoztattak sajtóközleményükben a szervezők.



A tradicionális magyar népzenét a Góbé és a Düvő zenekarok képviselik, de a szomszéd népek táncaival is tehetnek egy-egy próbát az érdeklődők: az ausztriai Wiadawö és a horvát népzenét játszó Koprive is muzsikál.

A sok program mellett augusztus 16-án Kis fesztivál, nagy találkozás címmel az elmúlt évek legjobb Mediawave-filmjeit vetítik. A szervezők elmondták: Hétrétország egyik fő látványossága a Nyitott Porták programsorozat, ahol az Őrségre jellemző vidéki udvarházakat, gazdaságokat látogathatnak meg a fesztiválozók. Beléphetnek a kézművesek műhelyeibe, képzőművészek műtermeibe, megismerkedhetnek a helyiek munkájával. Hozzátették: a népszerű program idén egy új elemmel bővül: a szervezők Porták Portékái címmel helyi termékekből tartanak vásárt, a különböző udvarházak termelői személyesen mutatják be az általuk készített cikkeket. A vásár helyszíne az őriszentpéteri Malom udvara.

A részletes program a köztivál honlapján érhető el.

Forrás: 7óra7

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Színház Zene Programajánló Fesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját
  • Kezdődik a Fesztivál Akadémia Budapest Kezdődik a Fesztivál Akadémia Budapest
  • Kezdődik az idei Dombos Fest Kezdődik az idei Dombos Fest

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847946562

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard