Csikós Attila, Kossuth-díjas építész, díszlettervező kiállítása nyílik október 10-én Álomvilág címmel a Pesti Vigadóban.
A Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas magyar építész, jelmez- és díszlettervező már 16 évesen a Kispesti Színháznak dolgozott, majd építészeti tanulmányait kezdte meg az Iparművészeti Főiskolán.
Fiatalon világosítóként és díszlettervező-asszisztensként a József Attila Színház, majd díszlet- és jelmeztervezőként az Egyetemi Színház munkatársa lett. Ezt követően tíz éven át volt a Bayreuthi Ünnepi Játékok díszlettervező-asszisztense, s ez idő alatt, később a Magyar Állami Operaház műteremvezető világosító és megbízott díszlettervezője is, majd pedig elnyerte a Magyar Állami Operaház Örökös Tagja és Mesterművésze címet.
Első operaházi díszlettervezését Verdi Trubadur című operájához készítette. Később a Népszínház vezető díszlet- és jelmeztervezője, valamint a Nemzeti Színház díszlettervezője. Több budapesti és vidéki színháznak is dolgozott – többek között a Madách Színháznak, az Erkel Színháznak és a Fővárosi Operettszínháznak –, de gyakran hívták külföldi színházakhoz is, majd pedig a Magyar Állami Operaház vezető díszlettervezője lett.
Csikós Attila tervezte Aichiben 2005-ben a világkiállítás német kiállítási pavilonját, 2010-ben pedig Shanghaiban a világkiállítás német pavilonjának kastély éttermét, valamint az ő nevéhez fűződik Szörényi Levente és Bródy János István, a király című rockoperája jubileumi előadásának díszlettervezése is 2008-ban. A Magyar Köztársasági Érdemrend kiskeresztjével kitüntetett díszlettervező a Magyar Művészeti Akadémia Színházművészeti Tagozatának rendes tagja.
„Aki kicsit is ismer, tudja, nem vagyok a szavak embere, az írás nem kenyerem, elképzeléseimet képekben, művekben tudom megfogalmazni. Munkáim dokumentációjára sem fordítottam kellő figyelmet az elmúlt évtizedekben, sajnáltam rá az időt, szét is szóródott a világban. Most mégis belevágok, megkísérlem pótolni a mulasztást, amennyire tőlem telik..."
Az eseményről bővebb információ a Pesti Vigadó oldalán!