A Magyar Plakát Társaság október 16-án tette közzé Facebook oldalán azt a 20 plakátot, melyen tíz magyar grafikus a művészet eszközeivel fogalmazta meg gondolatait a társadalmat érintő egyik legégetőbb kérdéséről, a menekültekről.
Az alábbiakban a Magyar Plakát Társaság bejegyzése olvasható:
"2015-ben a Charlie Hebdo szerkesztőség elleni merénylet után hetekig, hónapokig lehettünk annak tanúi, hogy a tervezőgrafika legjelesebb képviselői az aktuális helyzetre képesek magas szintű művészi munkákkal reagálni. A grafika tudott azonnal, a mai társadalomhoz szólni, ugyanakkor megőrizni integritását, sajátos művészi nyelvét is, amely erősebben szólt bármelyik írásnál. Akkor ott, magát a grafikát érte támadás, és a válasz bebizonyította, milyen erő rejlik a rajzban, képben, alkotásban.
A plakát „régi” műfajnak számít ma, hiszen a 20. század műfaja volt, ebben az évszázadban élte meg virágkorait. Mégis, sokan hisszük, hogy ma újra aktuális lehet. Ez a célunk: művészi eszközeinkkel szólni a mához, mai, fontos társadalmi, közéleti, kulturális kérdésekről, a világunk új jelenségeiről és problémáiról, úgy, hogy művészetünk mindenkit megszólítson. Célunk, hogy egyúttal a tervezőgrafikán belül hangot adjunk a szakmaiságnak, felhívjuk a figyelmet a plakát eredeti értékeire a mai vizuális szeméttel teli környezetben. Témánk megmozgatta a Magyar Plakát Társaság tagságának több generációját, összesen 10 grafikusművész fogott újra tervezésbe és fogalmazta meg gondolatait a ma kérdéseiről.
Első akciónk mai világunk egyik legégetőbb problémájával foglalkozik, a menekültválsággal. Tagjaink a plakát eszközeivel alkották meg az egyéni művészi reakciójukat, a létrehozott 20 plakát mindegyike saját kérdéseiket, gondolataikat, hozzáállásukat tükrözi. A jövőben havi rendszerességgel fogunk jelentkezni aktuális válaszainkkal, plakátjainkkal."
A húsz plakát az alábbi linken látható.