Első alkalommal osztották ki a Robert Capa Magyar Fotográfia nagydíjat, melyet a magyar és nemzetközi szakemberekből álló zsűri Kudász Gábor Arionnak ítélte oda, Emberi lépték című anyagáért.
A Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ a magyar fotográfia területén kiemelkedő teljesítményt nyújtó alkotók munkájának elismeréseképpen 2014 októberében alapította meg az 5 millió forint összdíjazású Robert Capa Magyar Fotográfiai Nagydíjat, melynek odaítéléséről a magyar és nemzetközi szakemberekből álló zsűri két lépcsőben döntött.
A májusban megnevezett három, 500-500 ezer forintos ösztöndíjban részesülő alkotó elmúlt féléves munkáját értékelve döntött végül a zsűri Kudász Gábor Arion anyaga mellett. Így a fotográfus elsőként vehette át a Capa-nagydíjat és ezzel további 3,5 millió forintos pénzjutalomban részesült a Robert Capa születésének 102. évfordulója alkalmából rendezett ünnepélyes díjátadón, október 21-én a Capa Központban. A zsűri dolgát megnehezítette, hogy rendkívüli előrehaladást mutatott munkáiban a Capa-nagydíj másik két ösztöndíjasa, Sopronyi Gyula és Stiller Ákos is.
Kudász Gábor Arion Emberi lépték című, fekete-fehér sorozatának központi eleme a tégla, ami szerinte "egy igen szófukar tárgy, amelybe oly sok emberi tulajdonság van préselve, hogy a későbbiekre nézve tökéletes jelképnek bizonyult." 2014 tavaszán kezdett dolgozni az ötleten, a munkája során több téglagyárat meglátogatott, ahol a munkásokkal is beszélgetett, majd 2015-ben visszatért több gyárba is, hogy többszereplős jeleneteket hozzon létre. "Egy nyolc órás műszakban egyetlen ember keze alatt 12-18.000 darab tégla születik, azaz minden harmadik órában egy-egy családi ház anyagszükséglete." - mondta egy interjúban a fotózásról.
A díjnyertes fotósorozat a Capa Központ oldalán megtekinthető.