November 8-án és 9-én újra látható a Trafó színpadán a TÁP Színház legújabb előadása a Babahajó, amely közösségi finanszírozásból valósult meg.
A Babahajó a mesék világában utazva kíséri végig egy nehéz sorsú, tehetséges festőnő életét a gyerekkortól az alkoholizmusig. A gyerekkor meséinek csodálatos-rémisztő világa, a jó és a gonosz soha nem szűnő harcának színhelye a festőnő számára otthonos vidék lesz: mese és valóság találkozásán az élet szörnyetegei mesefigurákká szelídülve, a mesefigurák szörnyetegekké változva mutatják meg a társas élet színét és fonákját. Az előadás olyan kérdések végiggondolására ad lehetőséget, hogy miként határozza meg a gyermekkor, a családi háttér vagy a női lét az egyén (jelen esetben a művész) sorsának alakulását, s mi minden lehet felelős egy elrontott, művészileg mégis gazdag életért.
Az 1974-es születésű Milena Markoviæ a kortárs szerb drámairodalom kiemelkedő alakja. A külföldön hosszú sikerszériát maga mögött tudó Babahajó című darabjának magyarországi ősbemutatója a Táp Színház előadásában került színpadra.
"Áll a meztelen Királykisasszony a lépcsősor tetején. A mögötte himbálódzó kötelek sűrű erdejére fénycsíkok vetülnek, mint megannyi csillámló penge. Aztán a Királykisasszony alakja egyre kevésbé kivehető, egyre jobban feloldódik a háttérben. Végül teljesen szertefoszlik, belesemmisül a látványba. Talán ez a megrázó, gyönyörű kép a csúcsa a TÁP Színház előadásának, mely a társulatra jellemző módon a látványra épít. A Babahajó Vajdai Vilmos rendezésében izgalmasan problematikus darab. Milena Markoviæ szerb kortárs drámaíró darabja egy nő – egy tehetséges festő – életét kíséri végig kislánykorától öregkoráig. A főszereplő minden jelenetben egy ismert mese hősnőjévé lényegül áll: így lesz belőle Alice, amikor a nővérével beszélget, és bejelenti, hogy meg akar szökni, vagy Hófehérke, amikor hét férfival lakik együtt, akik szexuálisan (és a háztartásban is) kihasználják. Itt-ott songok szakítják meg a mesét, az egyszerűbb tanulságokat Brecht modorában és László Attila ütős zenéjével összefoglalva." (Rádai Andrea: Útvesztők meséje, mesék útvesztője / szinhaz.net)