A 36. album, a Cézár papirusza fogy a legjobban az összes eddig kiadott Asterix képregény közül. A szerzők szokás szerint aktuális témát, és aktuális figurákat választottak örökifjú hőseik mellé.
Az október végén megjelent albumot nagyon várta már a közönség, pl. a Párizs szívében lévő Saint-Germain úti könyvtár meghosszabbított nyitvatartással kedveskedett a rajongóknak, akik dedikáltathatták is az új képregényt.
Akárcsak az előző, két éve megjelent albumnál, amely az Asterix és a piktek címmel jelent meg, most is Yves Ferri írta a szöveget és Didier Conrad rajzolta a szereplőket.
A leküzdhetetlen gall falu hősei az új könyvben a szociális hálókkal és az információáramlással kerülnek szembe. „Ez egy tudatosabb téma, mint az előző volt.”- állítja Jean-Yves Ferri. Ő azt szeretné, hogy a jövőben Asterix olyan komoly témákkal találkozzon, mint a globalizáció vagy az energetikai kérdések.
„Az Asterix 36. kötete sokkal összetettebb, mint az előzőek. Nem lehet átlósan olvasni, igazából ez egy felnőtteknek szóló képregény, szex nélkül."- meséli Didier Conrad, a karakterek megalkotója.
Még Goscinny és Uderzo kezdett el valós személyeket beépíteni a történetekbe, pl. Kirk Douglas alakítja Spartacust a 30. részben, úgy, ahogy tette ezt a legendás technicolor filmben is. A most megjelent történetben az egyik fontos szerepet játszó karaktert a WikiLeaks-alapító Julian Assange személye inspirálta.
A történetben a Wikilix nevet kapta a kiszivárogtatás.
Az első Asterix 1959-ben jelent meg a zseniális duó, René Goscinny és Albert Uderzo által. Azóta több mint 365 millió album kelt el. Az Asterix sikere talán alacsony árában is keresendő: Franciaországban 9,90 euróért, hazánkban 2000 forintért juthatnak hozzá a rajongók.