A születésnapján kiadott lemez megjelenése után két nappal elhunyt zseni szerette zsenikkel körülvenni magát. Megmutatjuk a legjobb képeit.
Bowie-ról nem mindenki tudja, hogy az eklektikus személyiségénél csak a műgyűjteménye volt eklektikusabb. Már egészen fiatal kora óta érdeklődött nem csak a zene, de a vizuális művészetek iránt is, ugyanis művészeti iskolába járt, ahol többek között designt is tanult. A konvencióktól mentes képzőművészet mindig is nagy hatással volt rá, például több interjúban is nyilatkozott Marcel Duchamp, Georges Braque és Salvador Dalí rá gyakorolt hatásáról. David Bowie maga is festő volt, az élete és munkássága inspirálta a 2013-as „David Bowie is” nagysikerű kiállítást a londoni Victoria & Albert Múzeumban. David Bowie tehát nem csak hangokat, hanem képeket is alkotott, gyakran részt vett a fellépő ruhák és díszletek tervezésében is, a vizualitás mindig fontos volt számára.
Bowie képzőművészetek iránti rajongásának kedvezett az akkori pezsgő new yorki művészeti élet is, ahol többek között olyan legendás alkotókkal ismerkedett meg, mint Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Damien Hirst és Julian Schnabel, akik egyértelmű hatással voltak munkásságára. A zenész elsősorban olyan művészekért rajongott, akik „képesek voltak elmenni a falig”, és kockázatot vállalni az alkotásban, akik valamilyen módon meghatározták az adott korszakot. A gyűjteményében rengeteg brit festő képe megtalálható, például olyanoké, mint Graham Sutherland, William Tillyer, Gavin Turk, Stanley Spencer és Leon Kossoff. Külön érdekesség például, hogy a kortárs képzőművészek mellett olyan mesterek művei is megtalálhatóak Bowie gyűjteményében, mint Rubens és Tintoretto. Alább összegyűjtöttünk néhány festményt a Bowie gyűjteményből: