Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Itt vannak a legszebb pléhkrisztusok

Itt vannak a legszebb pléhkrisztusok

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2016. 02. 03.
Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese
2025-08-15 09:30:00

Év végén jön a mozikba Osgood Perkins, a   Longlegs – A rém   és   A majom   rendezőjének új filmje, a

Bor, zene, színház, őszi színek, nyári pörgés - Idén is Kerekdomb Fesztivál
2025-08-15 08:32:38

Szeptember 19–21. között Tállya ismét a bor, a zene és a színház fővárosa lesz. Három nap, amikor minden a

Magyar zenei diadalmenet - a BFZ tarolt Londonban és Edinburgh-ban
2025-08-14 08:03:57

A BFZ brit turnéja elementáris sikert aratott: a londoni Royal Albert Hall és az edinburgh-i Usher Hall

Régi mesterségek, új élmények – kézműves tábor Tóthfaluban
2025-08-13 17:00:00

Tóthfalu ad otthont augusztus 13–17. közötta IV. Népi kézműves tábornak, ahol bepillanthatunk a mesterségek

további bejegyzések a szerzőtől »

Meditációra hívó hangnak szánja fotóit Olasz Ferenc.

Február 26-án du. 5 órakor nyílik Te Deum címmel Olasz Ferenc fotográfus és filmrendező életműkiállítása a Vigadó Galériában. Olasz Ferenc első filmjét (Fejfák) a református temetők sírjeleiről készítette 1973-ban, első fotókiállítását is ebben az évben rendezte a Ferencvárosi Pincetárlatban. Az elmúlt évtizedekben több mint száz képzőművészeti (zenei, irodalmi) filmet készített a Nagyszentmiklósi kincstől a középkori magyarországi művészet legszebb emlékein át (A Szent Korona, Szent László herma, Halotti beszéd) Csontváry-ig. Ezek mellett a népi vallásosság tárgyi emlékeinek bemutatását tekintette legfontosabb feladatának. Az elmúlt negyven évben mintegy félszáz kiállítása volt a Vigadó Galériától Krakkóig, Tihanytól Párizsig, Rómától Alsópáhokig.

Első könyve, a Fejfák 1975-ös megjelenése óta mostanáig 12 fotóalbuma jelent meg.

Képeim: meditációk… Hitről, csöndről, a lélek csöndjéről vallanak. Ezek a képek kérelmek és kiáltások egy Isten-nélküli világban. Újra kell építenünk a templomot: a Szépség és a Szeretet templomát, hogy mire Isten visszatér, akkor készen találja azt, hogy már csak a gyertyákat kelljen meggyújtani benne. A farizeusi ünnepek helyett meg kell teremtenünk az ünnepek varázsát, a Lélek ünnepeit, és meg kell teremtenünk a mindennapok szakralitását is!
Zajos, túlhajszolt életünket megszólító, meditációra hívó hangnak szánom munkáimat, vigaszul a HIT és az ÉLET mulandósága ellen.

Olasz Ferenc

A kiállítás április 10-ig tekinthető meg a Vigadó Galériában (Budapest V., Vigadó tér 2.).

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Fotó Programajánló Kiállítás Vigadó Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten
  • Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Budapest FotóFesztivál No.9. Budapest FotóFesztivál No.9.

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr988338348

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard