Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Folytatódik Kapa és Pepe spanyol kalandja

Folytatódik Kapa és Pepe spanyol kalandja

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2016. 02. 18.
Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

további bejegyzések a szerzőtől »

Parti Nagy Lajos fogalmazta újra a kóbor lovag történetét, akit hű fegyverhordozója kísér a szélmalmok ellen vívott ütközetben. Vajon melyikük játssza Sanchót? És ki lesz Don Quijote? Nem nehéz kitalálni.

A Szkénében továbbra is műsoron van a tavaly debütált nagysikerű darab, amely Cervantes regényéből Benyhe János fordításának és Parti Nagy Lajos átiratának felhasználásával készült. Már az előadás alcíme: (DoN kiHÓtE) – színi darabok egy regényből is sokat sejtető, ráadásul a Mucsi Zoltán és Scherer Péter által alapított Nézőművészeti kft hozta létre a produkciót, a rendező pedig Rába Roland. Április 5-én, este héttől játssza a darabot a Szkéné.

Fotók: Mészáros Csaba

„Hidalgónk életkora közel járt az ötvenhez, testalkata izmos, termete szikár, arca csontos volt. Vannak, akik azt állítják, hogy vezetékneve Quijada vagy Quesada volt (mert némi véleménykülönbség van a szerzők közt, akik e tárgyról írtak), habár a legvalószínűbb, hogy Quijanónak hívták. Ez azonban éppen nem lényeges történetünkben. Hanem azt már fel kell említenünk, hogy a nemes lovag, valahányszor üres órái valának (s az egész esztendő legnagyobbrészt üres órákból állott), lovagregények olvasásával foglalkozott…” részlet a regényből.

Parti Nagy Lajos: Don Quijote
Nézőművészeti Kft. - Szkéné
 
(DoN kiHÓtE) – színi darabok egy regényből
Cervantes regényéből Benyhe János fordításának és Parti Nagy Lajos átiratának felhasználásával

Hossz: 90 perc egyben

Jegyvásárlás

április 5. 19:00

Don Quijote, kóbor lovag: MUCSI ZOLTÁN
Sancho Panza, fegyverhordozó: SCHERER PÉTER
Unokahúg: PARTI NÓRA
Molinera: PARTI NÓRA
Teresa: VÁMOS VERONIKA
Hajcsár: KOVÁCS KRISZTIÁN
Kereskedő:KOVÁCS KRISZTIÁN KATONA LÁSZLÓ
Szerzetes: KOVÁCS KRISZTIÁN KATONA LÁSZLÓ
Cardenio: KOVÁCS KRISZTIÁN
Pedró mester: KOVÁCS KRISZTIÁN
Fogadós: KATONA LÁSZLÓ

díszlettervező: CZIEGLER BALÁZS
jelmeztervező: KISS JULCSI
dramaturg: GYULAY ESZTER
fordító: BENYHE JÁNOS
zeneszerző: MONORI ANDRÁS
fény: MERVEL MIKLÓS
asszisztens: HODÁSZI ÁDÁM
rendező: RÁBA ROLAND

 

 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Mucsi Zoltán Scherer Péter Don Quijote Nézőművészeti Kft. Szkéné Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr488398566

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard