A National Geographic egykor vagány fotósa ma már ikonikus művésznek számít. Steve McCurry a képei mögött zajló történetekről mesélt nekünk a Műcsarnokban.
Steve McCurrynek a háború emberi oldalát bemutató felvételei, és az afgán lányról készült képe bejárta az egész világsajtót. Munkái magazinok és könyvek címoldalán szerepeltek; több mint egy tucat könyvet jelentetett meg, és világszerte megszámlálhatatlan kiállítás fűződik a nevéhez.
Számtalan országban készített lenyűgöző felvételeket; elsősorban a konfliktus sújtotta területek, eltűnőben lévő kultúrák, ősi hagyományok, valamint a kortárs kultúra érdekli. Az ember minden képén elsőrendű fontosságú – az afgán lányról készült, méltán híres képe is ennek köszönheti elemi erejét.
McCurryt a fotóművészet legrangosabb díjaival tüntették ki: Robert Capa-aranyérmet, Nemzetközi Sajtófotó Díjat kapott, a World Press Photo versenyen pedig egyedülálló módon négy fődíjat is nyert. A francia kultuszminiszter a Francia Köztársaság Művészeti és Irodalmi Rendjének lovagi fokozatát adományozta számára, nemrég pedig a londoni Royal Photographic Society ítélte neki a Centenáriumi Életműdíjat.
A Műcsarnokban látható közel félszáz fotója április 3-ig tekinthető meg. Kurátorok: Bán András és Tulipán Zsuzsa