Somogyi József műveivel szinte mindenki találkozott már, köztéri szobrai meghatározóak Magyarország-szerte. Most gyűjteményes kiállítás nyílik munkáiból.
A 100 éve született mesternek és tanítványainak munkáiból április 21-én kiállítás nyílik a Vigadóban, amely egészen június 26-ig tekinthető meg.
Somogyi minden szobrászati műfajban dolgozott, de munkássága meghatározó része mintegy félszáz köztéri szobra. Életművének szerves része volt tanári tevékenysége. Előbb a budapesti Művészeti Gimnáziumban, majd a Magyar Képzőművészeti Főiskola szobrász szakán tanított, s az intézménynek évekig rektora is volt. A kiállítás bemutatja köztéri szobrászatának dokumentációját, kisplasztikáinak, érmeinek, rajzainak egy kollekcióját és egy válogatást volt növendékei munkáiból.
Legismertebb szobra talán a Martinász, amely Dunaújváros Kádár-kori címerének jelképe volt. Felállítása körül bonyodalmak voltak, a már 1953-ban elkészült mű csak 1960-ban kerülhetett helyére, a szovjet mintára épült, széles főútvonal mellé. Ugyanis az alak nem a daliás és fáradhatatlan, egyeneshátú, izmos szocreál munkáseszményt követte, ami 1950 és 57 között szinte egyeduralkodó és követelmény volt, hanem egy valódi, fáradt gyári munkást ábrázolt.