Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Sc-fi Budapesten

Sc-fi Budapesten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2016. 05. 19.
Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén
2025-05-16 15:00:00

Mindenféle felvezetés nélkül, tegnap megjelent a Bëlga új nagylemeze Egyre gondolunk címmel. A dalok az

Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
2025-05-16 08:55:49

A produkció a legmodernebb technika segítségével vezeti be a látogatókat Klimt csodálatos világába, amely

Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

további bejegyzések a szerzőtől »

Van olyan kedvenc parkod, ahová szívesen leugrasz könyvet olvasni vagy összefutni néhány ismerőssel? A Mission Possible városi expedíció során most te magad is beleszólhatsz, milyen legyen a tökéletes közösségi tér.

A smART! XTRA két alkalmas köztéri különkiadással jelentkezik májusban a nyílt adatforrások kreatív használatának jegyében. Az első etapban, 21-én a Ferenc téren szavazhatnak az érdeklődők az új tér házirendjéről, megoszthatják vágyaikat a jövőbeni használati funkciókról is. Ezek a kívánságok 24-én a holland Expodium és a Járókelő csapatának jóvoltából utópisztikus formát öltenek, és a városlakók álmai egy dramatizált sétaperformanszban köszönnek vissza – cseppet sem szokványos köntösben.

A program célja, hogy a Ferenc teret használó helyi (nem feltétlenül kerületi) lakosokat olyan informális párbeszédre ösztönözze, amely egy közös víziókon alapuló, multifunkcionális IX. kerületi közteret hozzon létre. Egy olyan minioázist, ahol lazítani vágyó fiatalok, kutyás és kisgyerekes családok együtt töltődnek fel szabadidejükben.

A téralakításba és a performanszba kétféle módon szólhatnak bele a városlakók. Az alkotók a Mission Possible sci-fi történetbe beépítik a www.jarokelo.hu oldalon közzétett hibabejelentéseket, felhasználják a közösségi park felújításáról szóló lakossági kérdőívek eredményeit, és azokat a kívánságokat is, amelyeket a 21-én 15.00-kor tartandó lakossági fórumon mondhatnak el az érdeklődök.

Az eseményről Kovács Andreával beszélgettünk a Trend FM Kultúrpart című műsorában május 24-én, hallgassátok meg az interjút!

A program május 24-én folytatódik a Trafóban, amikor az ide látogatók egy interaktív prezentációval alapozhatják meg az estét, melyen a jarokelo.hu és az Expodium csapata mutatják be városfejlesztő tevékenységüket. Az ő előadásuk után veszi kezdetét az expedíció, amelyen új jelentést kap a Liliom, a Páva és a Bokréta utca, sci-fibe illő karakterekké változnak az útjelző oszlopok, a résztvevők pedig hasznos tippeket kapnak arra, hogy okos városlakóként hogyan szólhatnak bele közvetlen környezetük jövőjébe.

A Mission Possible az utrechti Expodium urbanisztikai kollektíva projektje, akik egyesítve erőiket a helyi közösségekkel több várost is újraálmodtak már Kínától Amerikán át Európáig. Az akció városonként eltérő: Budapesten egy scifibe csöppenünk, ahol a vágyak találkoznak a fikcióval, az elképzelt jövő a reménybelivel párosul majd.

„A fikció álmodozás, kiszakadás a mindennapi rutinból, hogy új horizontokat fedezzünk fel. Így nem azzal foglalkozunk, hogy most mi van a Ferenc térrel, hanem egy még el nem tervezett, meg nem írt jövőt akarunk kigondolni…” Friso Wiersum, librarius.hu

A séta kiindulópontját a K-Monitor, a Magyary Zoltán E-közigazgatástudományi Egyesület és a Kitchen Budapest által szervezett tavaszi DataBoom Hackaton keretében feldolgozott adatbázisok képezik. Így a performanszban többek között visszaköszönnek majd légszennyezettségre és négylábúakra vonatkozó számadatok és statisztikák is.

A smart city, azaz okos város tematikájú holland EU-elnökségi eseménysorozat keretében valósul meg a program, amit a Trafó a FEV IX Ferencvárosi Vagyonkezelő és Városfejlesztő Zrt-vel együttműködésben hozott létre.

A projekt célja, hogy a Ferenc teret használó kerületi lakosokat olyan informális párbeszédre ösztönözze, melynek eredményeképpen egy közös víziókon alapuló, multifunkciós 9. kerületi közpark kerülhet átadásra. Egy olyan minioázisé, ahová mindenki szívesen tér be feltöltődni.

MISSION POSSIBLE – smART! XTRA // Open Data!

Lakossági fórum: 2016.05.21. 15:00

Ferenc tér

Prezentáció és performansz: 2016.05.24. 19:00

Trafó

Meghívott előadók: Nikos Doulos, Friso Wiersum, Bart Witte, Le Marietta
Közreműködők: Cserne Klára, Csiszár Mátyás
Sorozatszerkesztő: Kovács Andrea
Kreatív koncepció: Let it Be! art agency
Támogató: Holland Királyság Nagykövetsége

Együttműködő partnerek: K-Monitor, Magyary Zoltán E-közigazgatástudományi Egyesület, Ferencváros Főépítészi Csoport, FEV IX Ferencvárosi Vagyonkezelő és Városfejlesztő Zrt, Budapest Activated

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
közösségi tér Hollandia Trafó közösség szervezés

Ajánlott bejegyzések:

  • Átadták a Színikritikusok díját Átadták a Színikritikusok díját

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr408731972

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard