Szűcs Attila képe szépen teljesített a Sotheby's aukcióján. Hasonló összeget még nem adtak kortárs magyar művész munkájáért.
Június 7-én délután Londonban a Sotheby's Contemporary East aukcióján magyar szempontból kiemelkedő jelentőségű eredmény született: Szűcs Attila, a Deák Erika Galéria művészének Érintés című művét a kikiáltási ár négyszereséért, 16,250 GBP-ért (mintegy 6,5 millió forint) ütötték le. Hasonlóra még nem volt példa a magyar kortárs festészet történetében.
Az aukció után Szűcs Attila képe egy meg nem nevezett nyugat-európai gyűjteménybe került és emellett több magyar művész – mint Nádler István, Kepes György, Maurer Dóra, Reigl Judit és El Kazovszjkij – művei is gazdára találtak.
Szűcs Attila (1967, Miskolc) az egyik legjelentősebb közép-generációs, közép-kelet-európai festő, akinek pályája a szocialista rendszerek összeomlásának idején indult. A kétezres évektől kezdve Szűcs művészete olyan régiós festészeti trendekkel is párhuzamba állítható, mint a Neue Leipziger Schule és a Cluj School of Painting, miközben a kulturális hagyományhoz és a festészet technológiájához fűződő jellegzetes viszonya e trendeken belül is sajátos helyet biztosít számára. Számos egyéni kiállítása mellett a kétezres évek végétől kezdve olyan jelentős csoportos kiállításokon is képviseltette magát, mint a New Force of Painting (Frissiras Museum, Athen), az After the Fall (Hudson Valley Center for Contemporary Art, Peekskill), a The Portrait of Power (5. Prague Biennale) és a Nightfall: New Tendencies of Figurative Painting (Rudolfinum, Prague).
Deák Erika, a Szűcs Attila műveit képviselő galéria tulajdonosa elmondta, hogy az aukcióval akkor került kapcsolatba, amikor mint az ország egyik nagy múltú magángalériájának tulajdonosát, megkereste a Sotheby's egyik igazgatója, hogy ajánljon magyar és régiós művészeket a következő eseményükre.
„Egy komoly portfoliót állítottam össze, amiből néhány mű, többek között Szűcs Attila festménye is bekerült az aukció anyagába.18 éve dolgozom azon, hogy a kortárs magyar képzőművészetet alapvetően hazánkban, de külföldön is népszerűsítsem. Egy ilyen esemény, mint a Sotheby's aukciója azért fontos, mert világszerte népszerűsíti művészeinket, így olyan emberekhez, gyűjtőkhöz juttathatunk el információt, akikhez egyébként nincs csatornánk.” – Deák Erika