Az Inarchi falilámpái nyerték el idén a Red Dot Award díjat, amit gyakran neveznek a formatervezés Oscarjának is. A magyar fejlesztésű lámpa olyan, mint egy optikai illúzió.
A magyar cég Ray fantázianevű falilámpái a világítótestek és lámpadesign kategóriájában érdemelték ki a legrangosabb nemzetközi formatervezési-díjat, a Red Dot Awardot. 57 nemzet képviseltette magát a versenyen, és összesen 5200 pályamunka közül választotta ki a szakmai zsűri azokat termékeket, amelyek megkapták az elismerést. A Red Dot Award 1955-ös születése óta az egyik legrangosabb nemzetközi díj, amit gyakran neveznek a tervezés Oscar-jának. A pályamunkákat egy független szakértői bizottság értékeli, a legfontosabb kritériumok az innováció, a formai minőség, a funkcionalitás és az ökológiai kompatibilitás.
A győztes termékek 2016 július 1-től Essenben, a Red Dot Design Múzeumba kerülnek bemutatásra, később a díjátadó gála is itt kerül megrendezésre, július 4-én.
A háromágú fali lámpa ledes fényforrásokat használ, ezek a test hátoldalán helyezkednek el. Az acélból készült lámpatest különlegessége, hogy megjelenése egy optikai illúzióra épül, és ha sokadmagával helyezik a falra, a hatás megsokszorozódik. A Ray fekete és fehér színben is rendelhető.
A tervezők, Zoltai Judit és Héder János munkája nem először kerül reflektorfénybe: lámpáik világszerte ismertek, mivel csillárkészítő manufaktúrájuk a Manooi a legelőkelőbb Szaudi palotáktól, az amerikai luxusvillákig mindenhová szállít kristálycsillárokat.
A Kultúrpart Trend FM-en futó rádióműsorában az Inarchi és a Manooi szóvivőjével, Zareva Kristinával beszélgettünk a magyar manufaktúrák titkairól: