Kevéssé ismert, vagy mára már teljesen elfeledett Kárpát-medencei táncokkal lép augusztus 12-én pénteken a Várkert Bazár színpadára a Duna Művészegyüttes.
Másodszor rendezi meg 16 napos programsorozatát a Nemzeti Táncszínház Budapest egyik legszebb helyén, a Várkert Bazár Öntőház udvarán. Tangó, flamenco, kortárs és hagyományőrző előadások, valamint táncházi program is szerepel a július 29. és augusztus 14. között megrendezésre kerülő Táncbazárban.
A Duna Művészegyüttes két előadással is fellép a Várkert bazárban, először a tavasz misztériumát feldolgozó Tavaszi széllel lépnek színpadra, ezt követően pedig a Magyar Táncképek című folklórválogatással. Mind a két előadásukat erősen meghatározza a hagyománytisztelet, céljuk hogy a mára már elfeledett magyar népművészet kincseit újra megismertessék.
A Magyar Táncképek a Kárpát-medence folklórkincséből építkezve magas művészi szinten reprezentálja a magyar néptánc és népzene gazdagságát. Az előadásban keveredik líraiság és virtuozitás, s a különböző táncdialektusokból bontakoznak ki a címben is sugallt impresszionista jellegű táncképek. Az alkotók célja, hogy erős benyomásokat, pillanatképeket mutassanak be a paraszti kultúrának, ennek a csodás szegmenséből, érzékeltetve annak erejét és értékeit. Előadásuk ugyanakkor a képzőművészet területéről is inspirálódik, hiszen a produkcióban használt vetítés organikus egységet alkot a koreográfiákkal, így rezonál egymásra a múlt öröksége és a kortárs színháztechnika.
Rendező-koreográfus: Juhász Zsolt