A Nemzet Művésze címmel kitüntetett, 80 éves Kossuth-díjas építész, egyetemi tanár, számos egyházi épületet tervezett. A mester munkáiból most kiállítás nyílt a Vigadóban.
Építészet és hitvallás címmel szeptember 2-től 25-ig látható az a kiállítás, ami Török Ferenc életművét mutatja be. A mester számos művével találkozhatunk országszerte: 1979-ben tervei alapján épült fel a kisvárdai járási művelődési központ, 1975 és 1988 között pedig a nagydobszai, nemeshetési, balatonfenyvesi, a révfülöpi, az edelényi, és az ábrahámhegyi templom. 1982-ben építész-oktató munkásságáért és alkotó építészeti tevékenységéért Ybl Miklós-díjban részesült.
Praesens Perfectum
A címben használt igeidő jelentése: egy múltban végzett cselekvésnek a jelenre kiható eredménye. Az oktatás és a tervezés számomra a legcsodálatosabb „múltban végzett cselekvés” volt. Felépített házak, s talán jelentősebb az 50 éven át folytatott tanári munka. Építész generációk nőttek fel mellettem, akiknek munkássága és felém megnyilvánuló kapcsolata egyértelműen jelzi egykori közös munkánk máig meghatározó jelentőségét, amely a jelenben teljesedik ki. Úgy érzem, sokaknak tudtam mestere lenni, képviselve a „globalizmus” helyett a napjainkban fokozatosan teret nyerő lokális kontextust, a helyi értékek megőrzését és tovább fejlesztését. Ezek erősítettek meg abban, hogy ezt az életmű-kiállítást legyen bátorságom létrehozni, a múltban tervezett épületeket bemutatni, amelyek hatása tovább él a jelenben azok „kezében és fejében”, akikkel találkozni volt szerencsém.
A hna design stúdió blogján megjelent egy gyönyörű infografika Török ferenc életútjáról: