Van net! Sőt, mindig is volt, már százezer évvel ezelőtt, a beszéd megjelenése előtt is ismertük és használtuk, bár nem ugyanazt értettük rajta, mint most.
Ki hitte volna, hogy a 21. század második évtizedében visszatérnek a kifestők, a színezők, ráadásul nem is a gyerekek, hanem a felnőttek számára? A magyar piacon nemrég jelent meg Szabó Eszter Ágnes David Bowie könyve, a napokban pedig valósággal berobbant a fiatal festőművész és illusztrátor, Cseh András színezőkönyve, a Netfüggők. De ez a kiadvány nem csupán színekre vágyó fekete kontúrok gyűjteménye, sokkal több annál – valójában az emberiség története, pontosabban az emberiség történetének története, a legtávolabbi múlttól a különös jövőig. A rajzokat kísérő szövegek valójában metafizikus versek, koanok, olyasmik amelyeken nem csak el-el tűnődhet az ember, de jókat is mulathat rajtuk:
Az a világ, amit András törzsi rajzokra hajazó, cizellált grafikái és gyöngybetűi ábrázolnak, bármennyire abszurdnak, vagy naivnak hat, a miénk – jobban is, mint hinnénk. Mindenki találhat magának benne színeznivalót.
Cseh Andrással a Kultúrpart rádióműsorában Péter Petra beszélgetett: