Több mint nyolcszáz népi kézműves, a magyar díszítő művészet remekei, táncelőadások, koncertek, és a Kárpát-medence legfinomabb ízei – ezzel várták a látogatókat a 31. Mesterségek Ünnepén.
A rossz idő ellenére még vasárnap, a négynapos rendezvény utolsó napján is rengetegen voltak kíváncsiak a látványosságokra a Budai Várban.
Bemutatkozott a Kárpát-medencei tájegységek és nemzetiségek gasztrokultúrája, a magyar kiállítók mellett Szlovákia, Lengyelország és Csehország három standon kínálta étel - és italkülönlegességeit, a lengyel heringes ételektől a szlovák csapolt sörökön át a cseh knédliig és áfonyás gőzgombócig. A klasszikus magyar ételekre is nagy hangsúlyt fektettek: a töltött káposzta hatalmas sikert aratott a látogatók körében.
A látogatókat idén is egész napos programokkal, táncelőadásokkal, gyermekjátszókkal, koncertekkel várják, többek között Baskíriából, Grúziából és Hondurasból is érkeztek fellépők. Vasárnap fellépett a Szent Efrém Férfikar és Szokolay Dongó Balázs is, aki így nyilatkozott a rendezvényről és a koncertről:
"Többféle formációval is felléptem már a Mesterségek Ünnepén. Idén a Bartók által férfikarra írt népdalfeldolgozásokat játszottuk el, ami gyakorlatilag a népzene modernkori felhasználásnak is tekinthető. Rendhagyó volt ez a koncert, hiszen itt többnyire a hagyományos népzenei, vagy világzenei koncertek hallhatóak, így ez részünkről is egy kísérlet volt, hogy megmutassuk a népzene klasszikus zenei megközelítését. Az én feladatom az volt, hogy bemutassam a Bartók által klasszikus zenei nyelvre átírt népdalokat, amelyek alapvetően székely dallamokra épültek. A közönség részéről pozitív kritikákat kaptunk, volt olyan néző, aki azt mondta, az Oroszlános Udvar koncertteremmé változott. Nagy dolog, hogy a Mesterségek Ünnepén ilyen téren is művelődhetnek a látogatók, hiszen százéves darabokról van szó, amit szinte sehol máshol nem hallhat a közönség. Örömtelinek tartom, hogy ezen a rendezvényen bárki megismerheti, mire használjuk ma a népművészetet."
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége által megrendezett 31. Mesterségek Ünnepén több mint nyolcszáz kézműves mester mutatkozott be. A rendezvény középpontjában idén a magyar népi díszítőművészet egyik leggazdagabb területe, a hímzés állt, így gyönyörű, kézzel készített alkotásokkal készültek az eseményre. Bizonyos mesterségeket - a kicsik legnagyobb örömére - ki is lehetett próbálni. Az eseményre több mint tíz ország mestereit hívták meg, a díszvendég 2017-ben Mongólia volt.