A zenei menedzsmentet támogató alprogram keretében összesen hat részből álló széria több szempontból is hiánypótló: ilyen átfogó, ingyenesen és bárki számára elérhető, magyar nyelvű mozgóképes tartalom eddig még nem készült.
Miért érdemes tervet készíteni? Milyen buktatókra és nehézségekre kell felkészülni? Miért fontos leírni, hogy miben állapodtak meg a zenekar tagjai? Mi kell ahhoz, hogy egy zenekar a megalakulást követően szilárd alapokról induljon? Milyen akadályokra lehet számítani, és hogy lehet azokra felkészülni?
Kérdések, amelyeket egy zenekar megalapításakor érdemes tisztázni. A probléma viszont az, hogy ez az esetek jelentős részében elmarad, aminek az egyik oka, hogy az érintettekben – kellő tapasztalat hiányában – sokszor még a kérdések sem merülnek fel. Ez sajnos nem ritkán oda vezet, hogy az egyébként lelkesen induló, és tehetséges zenészekből álló bandák záros határidőn belül felbomlanak.
A kenyértörést és az ezzel járó bukást azonban – kellő információ birtokában – el lehet kerülni. Ebben nyújt érdemi segítséget a Cseh Tamás Program oktatófilm-sorozatának első része, amely a Majdnem Híres Rocksuli tanácsai alapján készült, és komoly segítséget jelenthet a sikerre éhes együtteseknek és előadóknak.
A tutorial videók mára a Youtube legnézettebb tartalmai közé kerültek, és a legjobb felületet biztosítják arra, hogy elérjük az Y- és Z-generációt, ezért a következő negyedévben folyamatosan jelennek majd meg a menedzserek, zenészek számára egyaránt hasznos tudnivalókat tartalmazó oktatófilmek. Az első, kezdő zenekarok szempontjaira fókuszáló videó után a folytatásban a pályázati lehetőségekről, kreatív koncepcióval, arculattal kapcsolatos kérdésekről, szerzői jogokról, zeneipari modellekről és a digitális zeneterjesztésről is szó lesz.