Zsédenyi Adrienn különleges képességekkel rendelkezik és ez nem csak a hangi adottságokban mutatkozik meg. A kiváló énekesnő megálmodja a jövőt, de mielőtt bárki szaladna hozzá a jövő heti lottószámokért, azt el kell árulni, hogy csak a saját élettörténetének még meg nem történt eseményei jelennek meg az álmaiban.
Az álmok időnként előrevetítik a jövőbeli történéseket – állítja a múlt század egyik legnevesebb pszichiátere, egy álomkutató azonban véletlennek titulálta saját álmát, amiben pontosan megjósolta egy focimeccs eredményét, mitöbb azt is, hogy a játékosok milyen taktikát alkalmaznak majd. Akár így, akár úgy van, Zsédenyi Adrienn mindenképpen hisz az álmokban, amik gyakran megjósolták a jövőjét.
"Sokszor megesett, hogy ami a jövőben történik velem, azt megálmodom” – mondja az énekesnő, aki most egy olyan darabra készül, amiben az álom fontos szerepet játszik, ráadásul - kisfia nagy örömére - egy űrhajós anyukát kell megformáznia. “Nimród egy igazi belevaló kisfiú, aki mindent szeret, ami az űrrel, űrhajózással kapcsolatos” – meséli Zséda, nem véletlen tehát, hogy nagy örömmel vállalta el a karácsony és újév között színpadra kerülő nagyszabású mesemusical, az Álomutazó “anya” szerepét. „Ez az anyuka egy kicsit más, mint a többi gyerek mamája” – avat be a részletekbe. „Bár ugyanúgy szereti a kisfiát, mint minden édesanya, odabújni mégsem lehet hozzá. Ő ugyanis űrhajós, aki épp egy Mars expedíción vesz részt. Ám ha a családnak szüksége van a jelenlétére, képes a legváratlanabb pillanatban betoppanni az űrből” – tudtuk meg Zsédától.
Zséda mellett a legismertebb agyar színészek és énekesek lépnek még színpadra: Stohl András, Szabó Győző, Radics Gigi, Hajdu Steve, Schell Judit, Keresztes Ildikó, Falusi Mariann, Varga Viktor és Ábel Anita személyében.
Az Álomutazó egy olyan világban játszódik, ahol már senki sem alszik, ezért senki nem is álmodik. Az emberek napi 24 órát dolgoznak, a gyerekek szinte az egész napjukat a suliban töltik, és csak azért mennek haza, hogy megcsinálják a házi feladatot. Az élet minden területét a mesterséges intelligencia irányítja, és még a pislogás is a hatékonyság elleni bűntettnek számít. A történet főhőse, Tomi a tízéves kissrác azonban egy álombárány segítségével harcba indul az álomvilág megmentéséért. A Broadway világát idéző díszletek monumentalitását mi sem mutatja jobban, mint a mesemusical színpadának mérete, ami 1000 m2 alapterületű és 12 méter (4 emeletes ház magasságának felel meg) magas lesz.
Az Álomutazó vizuál rendezője a Valami Amerika filmek, a Társasjáték és a Kincsem nagysikerű rendezője, Herendi Gábor. A díszletet Rajcsányi Balázs, Bass Awards silver és bronze díjas díszlettervező álmodta meg, aki többek között az X-Factor, a Csillag Születik és a Megasztár díszlet- és látványtervezőjeként vált ismerté. A darab formatervezett kosztümjei Az Év jelmeztervezője-díjat is elnyert Bujdosó Nóra kreálmányai.
Az Álomutazó rendezője és koreográfusa a Kossuth-díjas táncos, koreográfus, rendező Juronics Tamás. A tánckarban pedig a Szegedi Kortárs Balett és a Rippel Brothers Akadémia artistáit tűnnek fel. A darabot Vinnai András, Szép Ernő-díjas író írta, akinek humorát a nézők a Dumaszínházból is ismerhetik. A munkában továbbá részt vett a Kincsemet és a Liza, a rókatündért forgatókönyvíróként jegyző Hegedűs Bálint. A dramaturg a Szegedi Nemzeti Színház korábbi irodalmi vezetője, Almási-Tóth András volt.
A szuperprodukció kizárólag december végén lesz látható itthon. Ennek az oka, hogy a különleges díszletek és a speciális látványvilág egyedi helyszínt igényel, így sajnos nem utaztatható a produkció. Ne maradj le róla!