Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Sikerrel zárult az idei BUSH

Sikerrel zárult az idei BUSH

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2017. 11. 28.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Több, mint 500 szakmai résztvevő jelenlétével lezajlott a második Budapest Showcase Hub, Magyarország jelenlegi legnagyobb határokon átívelő showcase fesztiválja. Az idei rendezvény minden tekintetben emelte a tétet, a korábbiaknál is számosabb és színesebb koncertpalettával, és szakmai workshopokkal.

November 15. és 17. között összesen 33 koncertből válogathattak a látogatók, melyek közt hét hazai formáció is színpadot kapott, (Blahalousiana, Ivan & the Parazol, Deep Glaze, Dope Calypso, Middlemist Red, Mius, The Qualitons, Mïus) de a kínálatban szerepelt szlovén dreampop, belorusz poszt-punk, melankolikus észt elektropop, horvát rock és sok más műfaji határokat átlépő akusztikus csemege is.

Budapest jó nevű zenés színtereit, az Akvárium Klubot, az Instantot, a Robotot és a Kuplungot, a koncertre vágyó zenekedvelők mellett a kelet-európai régió több mint 20 országából érkező menedzserek, kiadók, klubtulajdonosok és tartalomszolgáltatók töltötték meg, hogy szorosabbra fűzzék a regionális könnyűzeneipari együttműködés és együtt gondolkodás kulturális szálait. Erre adott lehetőséget például a számos elismerést és pozitív visszajelzést begyűjtő Grand Tourismo projekt, amiben 14 ország 60 promóterével, fesztivál- és klubképviselőjével lehetett konzultálni 8 perces villámtalálkozók keretében.

A nemzetközi konferenciával egybekötött tehetségbörze a kelet-európai zene legjavából adott ízelítőt az érdeklődőknek. Az NKA Hangfoglaló Program hazai könnyűzene felkarolását célzó ambíciót nemzetközi keretbe emelő programsorozatot ezúttal is büszkén támogatta a Nemzeti Kulturális Alap. A konferenciákkal egybekötött fesztivál nem csak a régió belső kommunikációját erősíti, de a kelet-európai régió zenei arculatának egy-egy markáns vonását igyekszik együttesen felmutatni a nagyvilág zenepiaci résztvevőinek.

A BUSH-sal egyidőben, egyfajta kísérőeseményként az A38 Hajón is megrendezésre került az első kelet-európai színpad- és lebonyolítástechnikai fórum, az Event Production Forum East - röviden: EPFE. A rendezvény azt a célt tűzte maga elé, hogy a közép-kelet-európai szakemberek, akik leginkább különféle típusú színpadok mögött szolgálják ki a fellépőket és közönséget, összeadhassák tudásukat, kicserélve saját tapasztalataikat, megvitatva a problémáikat, hogy együttműködéseik regionálissá nőhessenek.

A következő régiós tehetségbörze a Gröningeni lesz, ami az Eurosonic Európa legnagyobb showcase-eseménye. Idén Jónás Vera, a Bohemian Betyars és a Fran Palermo képviselte Magyarországot, jövőre pedig a Mörk, a Belau, a Dope Calypso és a Terra Profonda utaznak majd a holland városba. Ezt követi majd februárban a MENT Ljubljanában, ahol a Fran Palermo már biztosan képviseli hazánkat. 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene NKA Cseh Tamás Program Magyar zenekarok Hangfoglaló

Ajánlott bejegyzések:

  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába! Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába!
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr6213689642

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard