Andy Warhol Campbell’s leves konzervjének egyik nyomata és a rejtélyes street art művész Banksy egyik ismert alkotása is kalapács alá kerül a Dobossy Aukciósházban.
Az újonnan alakult Dobossy Aukciósház első aukciójának megnyitója több szempontból is rendhagyónak ígérkezett, hiszen egyetlen este erejéig egy különleges virtuálisan felépített térben okoskészülékek segítségével egy vadonatúj AR, vagyis kiterjesztett valóság program segítségével tekinthettek meg a több mint 100 műalkotást a Brody Studios-ban, december 2-án este.
Ezzel a technikával a nemzetközi válogatás egyidőben az ország tőbb pontján sőt, a világ nagyvárosinakközterein is látható volt, többek közt Londonban és New Yorkban. Nem kellett hozzá más, csak egy csúcskategóriás okoskészülék, és máris egy galériában érezhettük magunkat, legyünk akár a londoni Trafalgar Square közepén, vagy a pécsi Széchenyi téren.
Az aukciüsház egyik alapítójával, Kováts Dáviddal a Kultúrpart rádióműsorában beszélgetett Kalmár András:
A műalkotások a bulival egybekötött megnyitó után élőben is láthatóak lesznek, egészen az aukció napjáig, december 11-ig a Dobossy Aukciósházban.
A Dobossy Aukciósházról:
Dobossy Aukciósház néven alapított új kortárs aukciósházat a Blitz Galéria korábbi vezetője Kováts Nóri és bátyja Dávid, aki évekik a londoni Sotheby’s aukciósháznál dolgozott.
Nóri és Dávid 15 éve külön-külön tudatosan építette karrierjét, mind itthon, mind a nemzetközi műkereskedelem központjaiban. Most azonban elérkezettnek látták az időt, hogy testvérekként, egy családként elindítsák a saját, közös aukciósházukat.
A testvérpár számára mindig fontos volt a családi összetartás. Szinte beleszületettek a művészeti életbe, hiszen édesapjuk alapította a Blitz Galériát majd a MEO-t, így mellette beletanultak a magyar műkereskedelem működésébe, és ezt később önállóan is kamatoztatták.
Nóri és Dávid az új aukciósház alapításához nagyapjuk életörténetéből és bátorságából merítettek inspirációt. Dobossy András bejárta a fél világot, élt Kubában, a szenvedélye a repülés, és mérnökként maga is tervezett repülőket.
A nagypapára jellemző bátorságot és progresszív szemlélete emelné át a művészeti életbe a Kováts testvérpár.
A Kováts testvérek hisznek abban, hogy a kortárs képzőművészethez mindenkinek lehet kapcsolódási pontja, hiszen izgalmas, eleven, friss és jelenkori üzenetei bármilyen nyitott gondolkodású embert megszólítanak.
Legfőbb célkitűzésük teljes képet mutatni a magyar kortárs képzőművészetről, és inspirálni az új gyűjtőket.