Az elismeréseket idén Nádas Péter, Schneider Zoltán, Enyedi Ildikó, Huszárik Kata, ifjabb Vidnyánszky Attila és Piros Ildikó vehette át.
Az Arany Medál-díjat a Kultúrpart szerzője, Mészáros Márton alapította kilenc évvel azelőtt, célja az volt, hogy a közönségnek lehetőséget biztosítson arra, hogy elismerhessék az év színészeit, íróit, filmrendezőit. Az idei évben is rengeteg szavazatot fogadtak a november végéig tartó voksolási időszakban, közölte a díjalapító újságíró a december 13-án, a Bethlen Téri Színházban tartott átadóünnepségen.
A megelőző évek helyszínén, ahol sajtónyilvánosság előtt, a szokásos oldott hangnemben adták át az elismeréseket, a 2017-es év hat díjazottjából öten tudtak személyesen jelen lenni. Az év díjazottjának elismerését Schneider Zoltán színművész érdemelte ki. A negyvenhét éves alkotónak jó éve volt: négy bemutatója volt a Radnóti Színházban, ahol tizenhat éve társulati tag. A szinkronhangként is népszerű karakterszínész jelenleg kilenc színpadi produkcióban játszik, emlékezetes szerepei voltak négy nagyon sikeres 2017-es magyar filmben (Testről és lélekről, Kincsem, Budapest Noir, A Viszkis). Schneider a díjat jó barátjától, Pál András színművésztől vette át, a páros nyolc előadásban játszik együtt a Radnóti színpadán.
Schneider Zoltánnal és Mészáros Mártonnal a Kultúrpart rádióműsorában beszélgetett Kalmár András:
Huszárik Kata színművésznő az év színésznője elismerést kapta meg. Miután Trokán Nóra, akivel a Nemzeti Színházban, Gorkij művében, az Éjjel menedékhely című előadásában játszott együtt, átnyújtotta neki az Arany Medál-díjat, arról beszélt, mennyire meglepte a közönségdíj. Ugyanakkor hangot adott annak is, hogy a Maladype Színház, amelynek társulati tagja, baráti szerveződésből jött létre, s nagy küldetéstudattal működik: az alkotók rendezik be a színpadot, előadás után maradnak takarítani. A negyvenhat éves színésznő egyébként nem unatkozhat: mintegy féltucatnyi előadásban játszik, köztük a III. Richárdban, A balkonban és a Három nővérben.
Az év filmrendezőjét, Enyedi Ildikót Kelecsényi László filmtörténész köszöntötte, kézcsók és egy virágcsokor, valamint a díj átvétele után arról beszélt, fontosak a műhelyek, az emberközi kapcsolatok a mai világban. Enyedi tizennyolc évvel legutóbbi filmje után készítette el a Testről és lélekről című munkáját – a film, amely esélyes az Oscar-jelölésre, eddig tucatnyi nemzetköz elismerést kapott. A legígéretesebb fiatal tehetségnek járó Arany Medál-díj is jó helyre került: ifjabb Vidnyánszky Attila színész-rendező vette át, akit Trill Zsolt színművész laudált. Ifjabb Vidnyánszky a maga huszonnégy évével a legfiatalabb alkotó, aki az elismerést megkapta. A Vígszínház művésze a Háború és béke összpróbájáról, lázasan érkezett a díjátvételre, az eseményre barátnője, textiltervezőnek tanuló Vecsei Kinga (Horváth Lili filmrendező Szerdai gyerek című filmjének főszereplője) kísérte el.
Szirtes Tamás, annak a Madách Színháznak az igazgatója köszöntötte az életműdíjas Piros Ildikót, amelyiknek a művésznő 2007-ig bezárólag – harminchét éven keresztül – volt társulati tagja. A direktor arról beszélt, hogy Piros volt valaha a legszebb fiatal színésznő, s úgy véli, a jelző máig igaz rá. A december 23-án hetvenedik születésnapját ünneplő Piros meghatottan vette át az elismerést: beszámolt arról, hogy már ötödszörre is nagymama lett, szülővárosa, Kecskemét pedig díszpolgári címmel ismerte el.
A december 13-án megtartott elismerésen Nádas Péter író nem tudott megjelenni, őt az év írójának választották.