A leghíresebb barokk művek témái a jazz, a swing, a bossa nova és a bolero ritmusában járják be a Királyi Kastély termeit.
A Barokk Randevú koncertsorozat célja, hogy klasszikus és crossover jellegű produkciók bemutatásával hozza közelebb a barokk zenét a közönséghez, a Swing à la Djangóval, Micheller Myrtillel a Talamba Ütőegyüttessel, valamint a Budapesti Dohnányi Zenekarral. A program részeként Pergolesi az Úrhatnám szolgáló című vígoperája látható és hallható augusztus 12-én a Gödöllői Királyi Kastélyban.
Philipp Györggyel az előadásról és más aktuális munkáiról Bognár Éva beszélgetett a Kultúrpart Trend Fm-en futó rádióműsorában július 18-án:
Pergolesi: Úrhatnám szolgáló
Barokk Színház
Budafoki Dohnányi Zenekar
Bojtos Luca – szoprán
Erdős Attila – basszus
Mózes Zoltán – tánc
Rendezte és vezényel: Philipp György
Az úrhatnám szolgálóban (La serva padrona, mai magyarral a szolgából lett úrnő) szereplő alakok, főnök és beosztott, úr és szolga, fenti és lenti bármilyen szférában és időben elgondolható történet. A fenti számára kiderül, hogy a lenti is ember, lehet értékes, nem csak egy szép tárgy, vagy tulajdon. Egymásba szeretnek, és a hierarchia eltűnik. Az egyetlen kérdés nem az a történettel kapcsolatban, hogy létezik e szerelem úr és szolgája, vagy főnök és beosztott közt, hanem hogy mi az oka annak, hogy ma ugyanúgy léteznek azok az osztálykülönbségek, amik két ember közt ellehetetlenítenek bármilyen kapcsolatot. Valószínűleg, ha a szerelem igazi, ezek a gátak így is, úgyis eltűnnek. A darab az opera seriák szüneteiben játszott buffo-intermezzók közül küzdötte föl magát az önálló vígoperák sorába. Pergolesi 23 évesen írta ezt az egyik legnépszerűbb művét, mely eredetileg az Il prigioniero superbo című opera szüneteiben került bemutatásra. A három szereplő: Bojtos Luca, Erdős Attila és Mózes Zoltán sokrétű, kreatív alkotó és előadóművészek, operaénekesek, táncos komikusok, performanszművészek, az egyszerű és vicces történet árnyoldalait és meg nem tárgyalt részleteit is felszínre hozzák ebben az előadásban, Philipp György rendezésében.
Philipp György zenész, zeneszerző, karmester, zenei szerkesztő. 2008 óta főként ifjúsági opera- és zenés színházi előadásokat rendez és vezényel. A Budapesti Fesztiválzenekar, a Weiner-Szász Kamaraszimfonikusok, a Lanner Quartet, a Nemzeti, a Katona József Színház, a Közép-Európa Táncszínház, a Gergye Krisztián társulata és a Magyar Állami Népi Együttes zenei munkatársa. Énekes partnere az Amadinda ütő együttesnek, az UMZe-nek, a Magyar Rádió Kórusának, a Purcell kórusnak és az ARTUS mozgásszínháznak. Az Á la cARTe társulat művészeti vezetője. Mint karmester és rendező, olyan specifikus összművészeti és operaelőadások létrehozását tartja elsődleges feladatának, melyek képesek a műfajt gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt érhetővé és szerethetővé tenni.
A sorozat részletes programját a Barokk Randevú oldalán találjátok.