Szeptember 20-án a Jánosi Együttes ad koncertet a Pesti Vigadóban. A műsorban megszólalnak Bartók műveinek forrását adó népi dallamok, abban az előadásmódban, ahogyan Bartók is hallhatta azokat.
A Jánosi András akadémikus alapította Jánosi Együttes célja a magyar zenei anyanyelv megjelenítése, neves klasszikus zeneszerzők magyar népzenei forrásainak bemutatása és megismertetése a zeneértő közönséggel.
A Jánosi Együttes a magyarországi táncházmozgalom megalapítói közé tartozik. Az Együttes első átütő sikerét az a színházi koncertműsora jelentette, amelyben Bartók néhány népzenei témájú művének forrásait vitte a közönség elé. A műsort, amelyet több éves kutatómunka előzött meg, a közönség és a kritika is lelkesedéssel fogadta. Ezt bizonyítja, hogy a bemutató (1981) óta számtalan változatban került színpadra itthon és külföldön egyaránt.
Jánosi Andrással Bognár Éva beszélgetett a Kultúrpart Trend Fm-en futó rádióműsorában szeptember 19-én:
A koncert Bartók Béla zeneszerzői pályáját egy döntő jelentőségű szemszögből tárja a közönség elé: a népzene szemszögéből. Bartók művészetének a népzenéhez fűződő kapcsolatáról gyakran hallhatunk, de míg Bartók zenéjének megismerésére számos lehetőségünk kínálkozik, a népzenét általában nem ismerjük meg eléggé ahhoz, hogy ez a kapcsolat magától értetődő legyen.
A műsort Bartók-írások, levelek részletei egészítik ki.