Hat kategóriában, előző évi kitüntetettektől vehettek át díjat az Arany Medál-díjak 2018-as elismertjei.
Izgalmas kísérletnek indulhatott az Arany Medál-díj, amelyet a Kultúrpart állandó szerzője, Mészáros Márton a középfokú oktatásban diákként eltöltött évei közepén hívott életre. Az elismerés kezdetben internetes véleménykutatás-jellegű volt, az utóbbi évek óta nívót szerzett közönségdíjként működik, ennek bizonyítéka volt a 10. Arany Medál-díjkiosztó, amelyet december elején, az elismerés átadásának állandó helyszínén, a budapesti Bethlen Téri Színházban rendeztek meg.
A színpadi ünnepségen Juhász Anna kulturális menedzser a közönségnek szóló üdvözlés után méltatta a díjalapítót, aki 2014-ben kérte fel először arra, hogy vezesse a díjkiosztó ünnepséget. Mészáros Márton, aki sárga liliom csokorral köszöntötte a háziasszonyt, arról szólt, hogy az évek során barátságot kötött Juhásszal, mellesleg mindketten bölcsészek és az irodalom szerelmesei, tehát nincsenek közös téma híján. Vattamány Zsolt, a főváros VII. kerületének polgármestere megnyitó gondolataiban annak adott örömöt, hogy az Arany Medál-díjakat egy, a kerületben élő fiatal álmodta meg, s ugyancsak ő, egymaga felépítette és felfutatta az elismerés imidzsét, az évvégi díjátadónak pedig öt esztendővel ezelőtt Erzsébetváros mintegy kilencven éves teátrumát választotta.
Az eddigi években mintegy negyven-egynéhány alkotó vehetett át Arany Medál-díjat, közülük négyen kitüntetést adtak át az idei elismerteknek. Szabó Erika színművésznő Herr Szilviának nyújtotta át a legígéretesebb fiatal tehetségnek járó kitüntetést, a tizenkilenc éves, jelenleg egy játszóházban dolgozó színészpalánta Schwechtje Mihály Remélem legközelebb sikerül meghalnod:) című debütáló kamasz-drámájában játssza a főszerepet. Az alkotást, amely az utóbbi időszakban külföldi filmfesztiválokról is díjjal tért haza, mintegy tizenötezer néző tekintette meg a magyar mozikban. Ábrahám Edit színművésznő, a legelső Arany Medál-díjasként egykori "színművészetis" osztálytársának, Rudolf Péternek az év színésze kitüntetést adta át. Pályatársuk, Thuróczy Szabolcs, az Aranyélet című sorozatbeli partnerének, Ónodi Eszternek adta át az év színésznőjének járó kitüntetést.
Az év írójának járó Arany Medál-díj Darvasi László kezébe került, a szárnyas nőalakot ábrázoló, márványtalpazaton álló trófeát pályatársa, Bán Zsófia esszéista-író nyújtotta át neki. A Szív Ernő álnéven is alkotó szerző köszönőbeszédében arról beszélt, hogy nem számított a díjra, habár idén jelent meg új regénye, Meghívás a Rienzi Mariska Szabadidő Klubba címmel. Életműdíjat Csernus Mariannak szavazatott meg a közönség. A Pesti Magyar Színház kilencven esztendős művésze botra támaszkodva, de meglehetősen ütemes léptekkel vette át a kitüntetést Bánsági Ildikótól, a kategória korábbi, ugyancsak színművész elismertjétől. Az év filmrendezőjének díját Herendi Gábor filmrendező vitte haza.
Az Arany Medál-díjat a korábbi években többek között Molnár Piroska, Törőcsik Mari, Bodrogi Gyula, Básti Juli és Nádas Péter is megkapta. Szavazni ezúttal is az interneten, illetve a díjkiosztó helyszínéül szolgáló színházban lehetett. Az elismerés független művészeti kitüntetés, jelképes támogatási összegből működik. A díjazottak a trófeával együtt egy-egy palack bort, illetve könyvcsomagot és virágcsokrot kaptak.