Szathmáry Zsigmond orgonaestje zárta a Bach összes orgonaműve című, 14 koncertből álló sorozatot a Hold utcai templom Bach-orgonáján.
Különleges koncertekben lehetett része azoknak, akik a Bach összes orgonaműve című sorozatot végigkísérték a Hold utcai templom Bach-orgonáján. Ez Budapest első olyan orgonája, mely ötvözi a J. S. Bach által használt hangszerek hangzását, továbbá külső megjelenésében is megidézi a XVIII. század orgonáit. Minden művész keze alatt másképpen szólal meg ez a hangszer, amely a Zeneakadémia orgonaszakos hallgatóinak rendszeres gyakorlóhelye, ezen túl pedig jelentős szerepet tölt be a főváros sokszínű zenei életében is, feledhetetlen pillanatokat szerezve azok számára, akik nyitottak a régi zenei irányzatokra és Bach orgonaművészetére.
December 7-én a Junior Príma-díjas Szabó Balázs lépett fel, számos nemzetközi orgonaverseny győztese, s végül a sorozatot az idősebb generációt képviselő, orgonaművészként, zongoraművészként és karmesterként is világhírű, külföldön élő Szathmáry Zsigmond zeneszerző Bach-estje zárta december 14-én.
Bach betűi helyértékének az összege 14. Ez a szám szimbolikus jelentőséggel bír a Bach életműben, ezért van a sorozatban 14 koncert.
A koncertsorozatról a főszervező, Sulyok Mária, és Szabó Balázs orgonaművész mesélt Marosi Viktornak a Kultúrpart Trend Fm-en futó adásában december 12-én:
A Hold utcai orgona a Bach korabeli historikus hangszerekhez hasonló adottságokkal rendelkezik (pl. szélellátás, billentyű méretek), melyek speciális játéktechnikát igényelnek. Ezért olyan orgonisták szerepelnek a sorozatban, akik a historikus hangszereken való játékmódban komoly gyakorlattal rendelkeznek.
Fontos szempont volt a hazai és nemzetközi szakma bemutatása a legfiatalabbtól a legidősebb generációig (20-80 év).
A program kiemelt célja volt Budapest kulturális és zenei kínálatának színesítése, ezáltal Budapest zenei örökségének népszerűsítése, valamint a templom, mint Budapest új koncerthelyszínének megismertetése.