Vajon hogyan találhatja meg a ma embere önmagát? A kérdés időről időre sokunkban felmerül, és egy hazai fejlesztésű meditációs app éppen ebben lehet a segítségünkre.
Sokunkat foglalkoztat a kérdés, hogyan juthatunk el arra az útra, ami valóban a sajátunk. A rohanó hétköznapok, a napi rutin mellett nehéz alkalmat találni az elcsendesedésre, elmélyülésre, a meditációra. Egy fiatal, elkötelezett magyar csapat – városi jógikból és fejlesztő szakemberekből álló gárda – reagálva a kor kihívásaira, megalkotott egy olyan magyar nyelvű telefonos alkalmazást, ami segítséget jelenthet. A Just Like Buddha app spirituális meditációiban hozzánk szóló tanító végigvezet minket az általunk választott gyakorlaton. Segítségével megtapasztaljuk, milyen elidőzni a jelenben, megélni a mindennapokat, ahogyan azokat valóban érdemes.
A Just Like Buddha spirituális meditációs applikáció megálmodói maguk is gyakorló jógik, akik 15-20 éve tanítanak meditációkat, így valóban megtapasztalták azok erejét, gyakorlati működését, mindennapi hasznát. Hiszik és vallják, hogy a meditáció az egyik legősibb és legmélyebb önismereti munka, aminek tudatos és helyes gyakorlása elvezet önmagunkhoz.
A Just Like Buddha rendszerében található vezetett meditációkat modern meditálók számára készítették. Az alkalmazás segítségével egy gyors regisztrációt követően 12, míg a prémium előfizetéssel már több mint 70, magyar és angol nyelvű meditáció érhető el iOS-en és Androidon egyaránt.
Boros Petrával Marosi Viktor beszélgetett a Kultúrpart Trend Fm-en futó műsorában április 17-én:
A meditációkhoz egy ősi, Öt Buddha Kapu elnevezésű rendszert használnak, ami egy olyan meditációs szemlélet, ami segít abban, hogy felfedezzük valódi önmagunkat, és választ kapjunk a még fel nem tett kérdésekre is, és elmélyüljünk a meditációkban. A rendszer öt bejárati pontot – Bölcsesség, Szeretet, Béke, Öröm, Szabadság – mutat be, amelyek hozzásegítik felhasználójukat a mélyebb tudatosság megéléséhez. Ez a rendszer átláthatóvá teszi a meditációk sokaságát, és általa az alkalmazás felhasználói megtalálják azt a kérdést, ami leginkább foglalkoztatja őket. Kellő idő és gyakorlás után bárkiből lehet a Most bajnoka, az Együttérzés harcosa vagy éppen a Nyugalom szörföse.
A Just Like Buddha applikáció életrehívói nem vallásosak és nem tartoznak semmilyen egyházhoz. A mesterek ugyanazokban az értékben hisznek, mint amiket Buddha is a magáénak vallott: az egyszerűség, a hatékonyság és a lelkesedés erejében.
A Just Like Buddha alapítói:
Janits-Szabó Virág: Virág írja a Just Like Buddha meditációkat és hozzá fűződnek a kreatív ötletek is, ráadásul ő énekel a Szabadság meditációk elején is. Virág tibetológus, több könyv szerzője és a Városi Jógi alapítója. Tizenöt éve tanít meditációkat.
dr. Janits László Magunam: Magunam dolgozta ki a Just Like Buddha Öt Buddha Kapu rendszerét. Rendkívüli tudással és tapasztalattal rendelkezik a meditációk terén. A Just Like Buddha hiteles szakmaiságét neki köszönheti. Magunam a Városi Jógi alapítója és a Te és a Megvilágosodás c. könyv szerzője. Hat évet töltött elvonulásban és húsz éve tanít meditációkat.
Boros Petra: Petra a Just Like Buddha vezetője, aki összefogja a szálakat és irányítja a folyamatokat. Bár az üzleti világban sok sikert ért el, egy ideje már szeretne mélyebben, nyugodtabban élni. Amikor először találkozott a meditációval, és belefogott a gyakorlásba, azt érezte, erről mindenkinek tudnia kellene. A Just Like Buddha az ő ötlete alapján jött létre. Petra hat éve végez meditációs gyakorlatokat és a lelkesedése töretlen.
Sáfrány Kinga: Kinga a Just Like Buddha háziasszonya. Tőle kérdezhetnek, neki írhatnak, vele találkozhatnak a blogon, valamint a videókban az érdeklődők. Megosztja meditációs tapasztalatait, örömeit, bánatait. Ha felveszik vele a kapcsolatot, az is kiderül, senki sincs egyedül a tapasztalásaival. Kinga pszichológus és terapeuta, seniorcoach, aki tizenkét éve gyakorolja intenzíven a meditációt.
Az applikációról bővebb információk itt.