A Kaláka együttes, Korpás Éva és a Pro Musica leánykar koncertjeivel folytatódott a világzenei seregszemle Neszmélyen és Csengeren.
A neszmélyi Launai Miklós Általános iskola látta vendégül a Kaláka együttest, akik legkedveltebb gyerekdarabjaiból állították össze Három székláb című műsorukat. Elhangzottak többek között Kányádi Sándor, Weöres Sándor, Tamkó Sirató Károly, Móra Ferenc, Hajnal Anna verseire írott dalok a sokak által kedvelt lemezek (A pelikán; Nálatok laknak-e állatok?; Ukulele; Az én szívemben boldogok a tárgyak; Bőrönd Ödön; Madáretető) darabjai.
Becze Gábor, Gryllus Dániel, Radványi Balázs még mindig ugyanolyan jól ért a gyerekekhez, mint 1969-ben, amikor a közös történetük elindult. Sőt, azóta több generáció felnőtt és már nem csak a gyerekek ültek a koncerten, hanem az iskola tanárai is. Az együttes könnyedén vonta be a hallgatóságát a közös éneklésbe.
Az iskolát Makovecz Imre tervei alapján, 1991-ben építették és az idei évben felújították, az ünnepélyes átadásra szeptember 4-én került sor. A Makovecz kormányprogram keretében a szükséges helyeken megújították az ácsszerkezeteket, a tetőzet új hőszigetelést és cserépfedést kapott. Az épület megjelenése szempontjából óriási változás, hogy a korábban, a tetőn elhelyezett napkollektorokat egy különálló napelemparkba sikerült áttelepíteni.
Az épület ma alapfokú művészeti iskolaként és szakgimnáziumként működik, ami nem csoda, hiszen ez a festői környezet és Makovecz organikus építészete teret ad a kreativitás minden formájának.
A Héttorony Fesztivál következő állomása az ország keleti határa volt, Csenger. A város különlegessége, hogy már több, mint 30 éve egy főépítésze van, Csernyus Lőrinc, Ybl Miklós-díjas építész, Makovecz Imre tanítványa és munkatársa. A város imponzáns épületei és terei letagadhatatlanul mutatják, hogy itt egy átgondolt koncepcióról van szó és semmi sem a véletlen műve. A görögkatolikus templom, a sportcsarnok, az adventista templom, a szolgáltatóház és az általános iskola mind Makovecz Imre és tanítványai világlátását tükrözi.
Ebben a nyitott közegben adta elő legújabb Libidaridom c. gyerekműsorát Korpás Éva. A felvidéki művésznő két zenésztárásával Madarász András gitár-, és Sipos Dávid szaxofonművésszel, moldvai, somogyi, csallóközi népdalokat hozott a gyermekeknek. A művészek nem voltak könnyű helyzetben, hiszen a műsor elsősorban az óvodás és általános iskola alsó tagozatának lett kitalálva, és a hallgatóság jó része ennél idősebb volt. Persze ez egy percig nem jelentett akadályt, a gyerekek énekelték a Hej Dunáról fúj a szél kezdetű dalt, sőt a bátrabbak még táncolni is felálltak. A műsor sikerét mi sem jelzi jobban, mint hogy a végén egy óriási gyerekcsoport megrohamozta Korpás Évát, közös képet, aláírást kérve, pólóra, füzetbe, de volt aki még alkarra is.
Az estét a nyíregyházi Pro Musica leánykórus zárta egy felemelő koncerttel a csengeri Görögkatolikus templomban. Szabó Dénes, Liszt- és Kossuth-díjas karnagy a kórus 40 tagját úgy állította be a templomban, hogy körülállják a padokban ülő hallgatóságot. Így olyan hatást ért el, mintha mindenki a kórus tagja lenne, és a hangok körülölelnék őket.
A repertoár felölelte a zeneirodalom széles skáláját a reneszánsztól napjainkig. Műsorukban megtalálhatók Bartók és Kodály művei mellett a reneszánsz és a romantikus kórusművészet jeles darabjai, éppúgy, mint a kortárs magyar zeneszerzők művei.
Az este leghihetetlenebb élményét az a közös éneklés jelentette, ahol a hallgatóságot több szólamban a kórus segítette és kísérte. A produkciót állva tapsolta a közönség.
A Héttorony Fesztivál következő állomása a szlovéniai Lendva lesz, ahol a Vujicsics együttes mellett a boszniai Mostar Sevdah Reunion is fellép.