Stravinsky Tavaszi áldozat című alkotása nagyon sok művészt ihletett meg - november 26-án a Badora Társulat értelmezésében, Sacre címmel látható táncelőadásként a Nemzeti Táncszínházban.
Botrányba fulladó premierje után Stravinsky Le sacre du printemps műve igazi sikertörténet lett. Barta Dóra koreográfus fantáziáját régóta izgatta ez a mű, annak ellenére is, hogy nem könnyen fogyasztható előadásról van szó, mivel egy mészárlást dolgoz fel, amelynek történelmi alapjai vannak.
Barta Dórával Szentkuty Nikolett beszélgetett a Kultúrpart Trend Fm-en futó műsorában november 20-án:
Az együttes vezetője a minőségi munkán alapuló kreativitást, mint fő művészi alkotóerőt tekinti hitvallásának. A mozgásszínház pszichológiai megalapozottságát is magába olvasztó stílusa és erős érzelmi asszociációkra épülő alkotásai a klasszikus balett elemeivel ötvözve a legkorszerűbb kortárs táncnyelven „íródnak”.
Emóciókból, atmoszférákból kezdünk építkezni. Ehhez létezik egy külső váz: tudjuk, hogy honnan indulunk, út közben hol vagyunk és hogy mi lesz a vége. Közben pedig az egymáshoz való viszonyulásunk szépségét és igazságát keressük.” – Barta Dóra
2011. után bemutatóik jelentős része a Nemzeti Táncszínházzal együttműködve született. A több évre visszatekintő közös munka gyümölcseként számos emlékezetes produkció született, köztük több olyan nagy sikerű előadás is, amelynek alapja kiindulópontja valamely klasszikus irodalmi remekmű.
Badora Társulat: Sacre
Nemzeti Táncszínház
2019. november 26.
A rendkívüli feszültség oka a találkozó maga.
A közösség minden tagja titkosítva kommunikál egymással.
A szándékok és a vélemények ismeretlenek.
Az összetartó erő látszat csupán.
Az idő múlása és a kínos póz a harmóniát sugárzó pókerarcokat megtöri, a repedésekből feltör a düh, a szorongás, az erőszak, a szenvedély.
Megkezdődik a masSACRE.
Táncolják: a Badora Társulat tagjai
Zene: Igor Stravinsky, montázs
Látvány: Barta Dóra
Fénytervező, társkoreográfus: Katonka Zoltán
Koreográfus-asszisztens: Szőllősi Krisztina
Konzultáns: Szabó Tamás
Rendező-koreográfus: Barta Dóra