Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Különleges ünnepség Veszprémben

Különleges ünnepség Veszprémben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2020. 01. 23.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Rendhagyó módon ünnepelte a magyar kultúra napját a Petőfi Színház.

A teátrum társulatának tagjai a Kossuth utcán, a Veszprémi Ifjak Pontja előtt várták a közönséget, ahol több mint százan egyszerre szavalták a Himnuszt.

"Vigyázzuk, szeressük íróinkat, költőinket, képzőművészeinket, zenészeinket, kultúránkat” – fogalmazott köszöntőjében Oberfrank Pál Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész, a színház igazgatója, majd Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes hozzátette: "A Veszprémi Petőfi Színház számára minden nap a magyar kultúra napja, mert az életünket tettük fel arra, hogy kultúrát közvetítsünk. Közösséget alkotunk a közönséggel, mert tudjuk, hogy minőségi kulturális élet nélkül nincs összetartó közösség.”

A színpadon kilencvenhétéves Hogya György és a hétesztendős Molnár Arabella együtt mondták el a Kölcsey Ferenc örökbecsű versét a nézőkkel közösen, akik a színház programjain immár hagyománnyá vált Petőfi szeletet is megkóstolhatták. A magyar kultúra napja alkalmából tartott zenés irodalmi műsorban közreműködött Oberfrank Pál, Hogya György, Imre Marcell, Keller Márton, Molnár Arabella és Oszvald Balázs.

 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Veszprém Veszprémi Petőfi Színház Oberfrank Pál Magyar Kultúra Napja

Ajánlott bejegyzések:

  • Aréna-különkiadásokkal búcsúzik Az Őrült Nők Ketrece Aréna-különkiadásokkal búcsúzik Az Őrült Nők Ketrece
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr5615422478

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard