Február 3-án, 19:30-tól látható a Pesti Vigadóban Rátóti Zoltán rendezésében a költő verseiből összeállított műsor.
A Pesti Vigadó SZÓ • SZÍN • JÁTÉK sorozatában ezúttal Csoóri Sándor versei hallhatók szülőföldről, szerelemről és a közéleti felelősségvállalásról. Monográfusa, Görömbei András így foglalta össze Csoóri Sándor jelentőségét: „Több mint fél évszázad óta ad folyamatosan megkerülhetetlen kihívásokat a magyar szellemi életnek". Csoóri költőként, esszéistaként, szociográfusként, forgatókönyvíróként, szerkesztőként és közéleti szereplőként egyaránt a „praxis" és a „poézis" teljességére törekedett. Alkotásainak szellemi mozgásformái mind-mind egy átfogó művészi világnézet részeként állnak helyt, egymás értelmezését erősítik, ugyanabba az irányba hatnak."
Melyik színésznőnk mutatja be Szabó Magda estjét február 5-én ugyanitt?
a. Piros Ildikó
b. Molnár Piroska
c. Schell Judit
A megfejtést, amelyhez itt találsz segítséget, 2020. január 31-én 12 óráig várjuk a jatek@kulturpart.hu emailcímre. A nyerteseket telefonon értesítjük, ezért kérjük, mindenképp add meg elérhetőségedet!
Előadók:
Bálint Márta Kossuth-díjas színművész,
Rátóti Zoltán Jászai Mari-díjas, Kiváló- és Érdemes művész
Alkotótársak:
Komáromi Márton - hegedű
Rendező-szerkesztő: Rátóti Zoltán
Csoóri Sándor 1930-ban született Zámolyon. 1950-ben érettségizett a Pápai Református Kollégiumban, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Orosz Intézetében tanult. 1953–54-ben az Irodalmi Újság, ezt követően, 1956-ig az Új Hang munkatársa volt. Dolgozott a Műszaki Egyetem újságjánál, és 1968-tól húsz éven át a MAFILM dramaturgja volt.
Első versei 1953-ban, első kötete, a Felröppen a madár 1954-ben jelent meg, ezt követően kapta meg először a József Attila-díjat. Munkásságát, szerepvállalását 1981-ben Herder-díjjal, 1984-ben Bibó István-díjjal, 1985-ben és 1995-ben és 2004-ben Az Év Könyve-díjjal, 1990-ben Kossuth-díjjal ismerték el. Számos más hazai és nemzetközi elismerés mellett 2000-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetést is. 2012-ben a Kossuth-nagydíjat, 2013-ban a Magyar Művészeti Akadémia Nagydíját, 2014-ben a Nemzet Művésze címet kapta meg.