A régi nagy sikerű előadások mellett egy új bemutatóval is készül Feuer Yvette és csapata.
A hosszú ideig Suli-bulli munkacímmel emlegetett előadás végül a Pitbull Kamilla Gimnázium névvel debütál felnőtt közönség előtt február 26-án és 27-én 19 órakor a Három Holló Kávéházban (Budapest, Piarista köz 1.)
Az elsősorban középiskolásoknak szóló, iskolai erőszak témáját központba helyező színházi nevelési előadást a „KIÚT” - 5 alkalmas pilot projekt részeként hozta létre a színházi csoport a NEMZETI BŰNMEGELŐZÉSI TANÁCS támogatásával; a PRO PROGRESSIONE EGYESÜLET és a TUDÁS HATALOM formáció együttműködésével, illetve Dr. Kulcsár Gabriella, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara Kriminológiai és Büntetés-végrehajtási Tanszékének adjunktusa szakértésével.
Az iskolai és az online kortárs bántalmazás (angol nevén bullying) témájával foglalkozó előadás során a színházi nevelés eszköztárával és a résztvevők együttműködésével a színészek közösen tárják fel a zaklatás hátterét és a lehetséges cselekvési lehetőségeket. Az előadásba beépülő interaktív részek, illetve az előadást követő 25 perces feldolgozó foglalkozás egyaránt a résztvevő diákoknak nyújt majd a későbbiekben megnyilvánulási- és részvételi lehetőséget. A téma színi feldolgozásával az alkotók célja az iskolai zaklatással kapcsolatos érzékenyítés és a közösség támogató erejének felébresztése is.
Az alkotók várják a téma iránt érdeklődő pedagógusokat és pszichológusokat a februári bemutató előadásra, illetve az azt követő szakmai beszélgetésre és közönség-fórumra.
A Láthatáron Csoport ifjúsági előadását a bemutatót követően a budapesti és vidéki középiskoláknak lesz lehetőségük meghívni. Az előadás segít kezelni meglevő iskolai problémákat, és erősíti a csoportkohéziót - ezért is különösen ajánlott minden olyan iskolának, ahol erre szükség lehet.
Az előadással kapcsolatban dr. Kulcsár Gabriellával készített riportunk:
Jegyvásárlás itt.
Az új bemutató mellett újdonságot jelent még a csoport életében, hogy az Én, te, mi – haladunk a korral párkapcsolati komédiát február 13-án 19 órakor új helyszínen játsszák, a Corvin Művelődési Központ - Erzsébetligeti Színházban (1165 Budapest, Hunyadvár u. 43/C.) Ez lesz az első alkalom, hogy más helyszín ad otthont a KuglerArt Galéria terére kitalált produkciónak, így a váltás egyben egy izgalmas kihívás is a színészek számára. Az alkotók szeretettel várnak mindenkit, aki szívesen gondolkodik és nevet közösen a párkapcsolatokról - különösen így Bálint nap előtt!
Facebook esemény itt.
Jegyvásárlás itt.
A Láthatáron Csoport tavaly novemberben debütált Hagyaték című előadása iránt továbbra is nagy az érdeklődés. A mélyebb pszichológiai témát érintő darab Alice Miller lengyel zsidó származású ismert pszichológus életét és családi tragédiáját dolgozza fel fia, Martin Miller magyar nyelven nemrégen megjelent könyve alapján. A történet keretét a holokauszt-tragédia adja. Feuer Yvette és Rába Roland játéka február 28. és 29-én 19 órakor a Hold21 HPS KultSzalonban (1054 Budapest, Hold utca 21. 4. emelet, 66-os kapucsengő) lesz látható.
Facebook események itt és itt.
Jegyvásárlás itt.
A független színházi társulás februárban két határon túli városba is elviszi A megmentő című előadását: február 4-én 19 órakor Temesváron a Csiky Gergely Állami Magyar Színház meghívásának tesz eleget, február 5-én 19 órakor pedig a Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház ad otthont az előadásnak. A darab során a családi élet tökéletes bonyolultságába kaphatnak a nézők egy csontig hatolóan őszinte betekintést, két nővér és egy kimondottan hatalmas orr történetén keresztül.
Az Edward Bond kortárs angol szerző művéből készült Ablak című előadást február 18-án 10.30-kor a Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium diákjainak mutatja be a csoport, 14 órakor pedig a MSzC Bethlen Gábor Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium diákjai nézhetik meg Nyírbátorban. A darab egy széthulló család történetén keresztül szól kiszolgáltatott élethelyzetekről és a felnőtté válás nehézségeiről. Az előadást követően feldolgozó foglalkozás segíti a diákokat, hogy a színházi élmény hatására felmerülő gondolataikat, érzéseiket megfogalmazhassák. Rendező: Bethlenfalvy Ádám. Játsszák: Fehér Dániel, Feuer Yvette és Gerner Csaba.
Az 5-9 éves gyerekeket és szüleiket a Markó Róbert által írt és rendezett Banyamosoda című zenés-bábos vásári komédiára várják a színészek, melyre ezúttal egy szerdai nap délelőtt, február 19-én kerül sor a Marczibányi Téri Művelődési Központban 10.30-kor. A gonosz boszorkány legyőzéséről szóló darabot Feuer Yvette, Ivák Bence és Manyasz Erika előadásban tekintheti meg a nagyérdemű.
A Kiállok érted című produkció középpontjában a fiatalkori prostitúció és az áldozattá válás folyamata áll. Romankovics Edit rendezése az ORFK megrendelésére és szervezésében valósul meg - a Láthatáron Csoport, a KV Társulat és a Névtelen Utak Alapítvány koprodukciójában. Az előadást Szolnokon az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban (Szolnok, Hild János tér 1.) február 26-án 10.30-kor játsszák a csoport színészei gyermekotthonokban és nevelőszülőknél nevelkedő fiatalok, illetve a gyermekvédelemben dolgozó felnőttek számára. Az előadást feldolgozó foglalkozás követi.
A fent említett színházi nevelési előadások nem nyilvánosak, de lehetőség van azok megtekintésére. Ez ügyben érdeklődni a szervezes@lathataroncsoport.hu e-mail címen lehet.