Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nagyszínpadon rendez Börcsök Enikő

Nagyszínpadon rendez Börcsök Enikő

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2020. 02. 23.
Új regény segít megérteni a szülői elidegenítést
2025-05-30 19:00:00

Az Elvágyódás folytatásaként jelent meg Wagner Brigitta új regénye, az Elidegenítés. A kötet

Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben
2025-05-30 13:00:00

Gyimesközéplok május 31-én igazi gyerekparadicsommá válik. A gyermeknap számtalan értékes programmal várja a

Class & Roll – A Quimby és a Danubia Zenekar közös koncertfilmje
2025-05-30 10:55:17

A Quimby és a Danubia Zenekar fél éven át készült a tavalyi Class&Roll koncertre, ahol a közönség a rock and

Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
2025-05-29 08:38:05

Június 21-én ismét megrendezik országszerte az év legnagyobb kulturális eseményét, a Múzeumok Éjszakáját

további bejegyzések a szerzőtől »

Móricz Zsigmond Pillangó c. művét állította színpadra, amelyet nagy sikerrel játszik a Veszprémi Petőfi Színház. A Jászai-díjas színésznő azt is elárulta, hamarosan visszatér a „Királynék városába.”

Börcsök Enikő – Fotó: Főző Ditta/VPSZ

Börcsök Enikővel Kalmár András beszélgetett a Kultúrpart Trend FM-en futó adásában:
 

A Pillangó – a könnyűvérű, igézőn misztikus, körülrajongott és szinte elérhetetlen szépség megtestesülése. Darabos Jóska és Hitves Zsuzsika ösztönösen lángra gyúló, a paraszti világ farkastörvényeivel dacoló románcának szinte néhány nap leforgása alatt megírt történetét a szerző kedvenc művének tartotta. Talán nem véletlenül, hiszen érdekes párhuzam Móricz Zsigmond életében, hogy a Pillangó két főhősének a társadalom által elítélt közös szerelmi kálváriájára, a környezet felől érkező elutasítottságból fakadóan bizonyosan rezonál később kialakuló kapcsolata Littkey Erzsébettel, aki Csibeként vonult be az irodalomtörténetbe, és akivel az író ugyanúgy megélte a forró lángolás és a keserű megcsalatkozás érzését, akárcsak Darabos Jóska Hitves Zsuzsikával. Az alföldi mezővárosban a generációs különbségekből is következően két világnézet ütközik egymással: a szikár körülmények között a boldogulást és a biztos családfenntartást előtérbe helyező és ezzel együtt a gyermekeik házasodását meghatározni szándékozó szülőké, valamint a tiszta szerelemből közös világot teremteni vágyó fiataloké. Szinte a végletekig hinniük kell egymásban, hiszen nem csupán családjuk szándékainak ellenében szükséges képviselni szerelmüket, de egymás megismerésének embert próbáló stációi is rájuk várnak közösen választott sorsuk útján. A „paraszti Rómeó és Júliának” is hívott, 1925-ben megjelent mű lírai szépsége egyedülálló az író életművében, a meghatározó alkotást a nagyközönség Börcsök Enikő Jászai Mari-díjas, érdemes és kiváló művész első nagyszínpadi rendezéseként láthatja a Veszprémi Petőfi Színházban.

Móricz Zsigmond: Pillangó
Veszprémi Petőfi Színház

Szereposztás
Hitves Zsuzsika | BORI RÉKA
Hitves Pál | KŐRÖSI CSABA
Hitves Pálné | MÓDRI GYÖRGYI
Darabos Jóska | HAJDU TIBOR
Cséplő Sándor | MAGYAR VAZUL
Darabosné | TOPOLCSÁNYI LAURA
Öreg Darabos Mihály | NYIRKÓ ISTVÁN
Bodollai | CSERVENÁK VILMOS
Maróti Mari | BAJOR LILI
Marótiné | PALÁSTHY BEA
Tóby Jenő | MÁTÉ P. GÁBOR
Panka néni | DIÓSZEGI IMOLA
Irma | DÉR MÁRIA
Juli | TABA DOROTTYA LUCIA
Táncos Rébék | SOLTIS ELEONÓRA
Mátyáska | SOLYMOSI ANDRÁS
Lali | KELLER MÁRTON
Están bácsi | VAJDA KÁROLY
Továbbá: PONGRÁCZ KITTI, PEJ LILI, CSIZMADIA RENÁTA, KELEMEN MÁRTA, TOPÁR ÁDÁM, TOPÁR DÁNIEL, IMRE MARCELL, KÁLMÁN PÉTER, NEMES BENCE

Közreműködők
Ügyelő | SZENTMIKLÓSI ILDIKÓ Magyar Teátrum-díjas
Súgó | KLÓZER KITTI
Rendezőasszisztens | NEMES BENCE
Díszlettervező | TÓTH JÓZSEF
Jelmeztervező | CSÍK GYÖRGY Jászai-díjas
Zene-Koreográfus | NAGY NORBERT
Színpadra alkalmazta | GYÖKÖSSY ZSOLT
Rendező | BÖRCSÖK ENIKŐ Jászai-díjas, Érdemes és Kiváló művész

További információ itt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Veszprémi Petőfi Színház Börcsök Enikő Móricz Zsigmond on-air

Ajánlott bejegyzések:

  • Apostol-slágerek szólnak a szállodává alakított kollégiumban Apostol-slágerek szólnak a szállodává alakított kollégiumban
  • Salföldön lép fel a színházi szakma krémje Salföldön lép fel a színházi szakma krémje
  • Újra összejönnek Kalotaszeg szerelmesei Újra összejönnek Kalotaszeg szerelmesei
  • Különleges nyárra készül Zsámbék Különleges nyárra készül Zsámbék
  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr4115486942

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard