Schwechtje Mihály a Radnóti Színházban állította színpadra a különleges próbafolyamatok során kiforrott Gina című darabját.
A rendező Szentkuty Nikolettnek mesélt az előadásról 2020. szeptember 23-án, a Kultúrpart Trend FM-en futó műsorában:
Nem lehet rosszat mondani a vidéken elő Boros családról: konszolidált, értelmiségi, vegán étrendet követő emberek, még akkor is, ha a mai Magyarországon csak a kis csalások játékszabályai szerint tudnak boldogulni. Egy este, amikor áthívják vacsorára egykori barátjukat, az azóta befolyásossá vált vízilabdaedzőt, történetük nem várt fordulatot vesz. Az éjszaka közepén egy nyomozónő állít be hozzájuk, és közli, hogy a fiukat, és vele együtt az egész vízilabdacsapatot letartóztatták egy kiskorú lány bántalmazási ügyében. A kisvárosban hamarosan mindenki tudomást szerez az esetről, a szülők pedig harcba kezdenek a fiuk védelmében. A közvélemény azonban nem kíméletes – senkivel sem. A bűn és a felelősség kérdéseit feszegető történetben azt követhetjük végig, hogy a családtagok hogyan szembesülnek egymással, végeredményben pedig önmagukkal.
Az előadásról megkérdeztük az egyik főszereplőt, Török-Illyés Orsolyát is:
Az előadás írója és rendezője Schwechtje Mihály, akit filmrendezőként ismer a közönség, de másfél éve fut nagy sikerrel a Jurányiban Az örökség című színházi produkciója, amelyért elnyerte a Kortárs Magyar Dráma-díjat. 2018-ban került a mozikba első nagyjátékfilmje, a tinédzserek elleni internetes zaklatásokkal foglalkozó Remélem legközelebb sikerül meghalnod :), amely a Magyar Filmkritikusok Szövetségének legjobb forgatókönyv és legjobb elsőfilm díját érdemelte ki. Schwechtje Mihály a saját módszerével dolgozott a Radnótiban: a szövegkönyvet a próbafolyamat alatt a színészekkel együttműködve, az ő improvizációik alapján írta.