Július 30-án kezdődik a FISSZ FESZT Dunakeszin, ahol a művész rajzaival díszített pólók árusításával támogatják a járvány miatt nehéz helyzetbe került művészeket.
A szervezők a művész özvegyének, Rubovszky Évának megtisztelő engedélyével fesztivál-pólókat készítenek, amelyeken tervezetten olyan népszerű és mindenki számára ismert grafikák láthatók majd, mint a Magyar Népmesék, Az ember tragédiája és az Oscar-díjra jelölt Sisyphus rajzai. A látogatók a pólókat az alapáron túl, általuk meghatározott, úgynevezett támogatói összeggel is megvásárolhatják majd. A szervezők a teljes bevétellel a pandémiás időszak miatt nehéz helyzetbe került művészeket támogatják.
A FISSZ FESZT-en fellép többek között a Bohemian Betyars, CéAnne, Károlyi Krisztián, az X-Faktorból ismert Ham Ko Ham, Báró Maszkura, Pásztor Márk és Zenekara, a Skyfanatic, és a Common Vibeként is hírnevet szerzett Várkonyi Csibészek is. A klasszikus zenét kedvelőket a Virtuózok című népszerű televíziós zenei versenyen föltűnt Beeri Benjamin dalestje, Egyed Hunor, Szabó Sára és Hirling Bettina kamarazenei formációja, Biri Gergely operadélutánja, Baranyai Barnabás csellójátéka, a Milleniart Ensemble is várja. A színház szerelmesei fiatal énekesek musical és operett koncertjeit, Varga Anita Ludas, a Matyi című bábelőadását is láthatják, illetve elfogadva a szervezők meghívását, a fesztiválra érkezik Esztergályos Cecília Kossuth-díjas színművésznő is, aki talkshow keretében mesél majd életpályájáról.
A gyermekeket a Kozsán-kézműves tehetségfejlesztő program, Lollipop gyerek foglalkozások, gólyalábasok és ifjú cirkuszművészek is elvarázsolhatják, de sor kerül Viktor Balázs rendhagyó irodalomórájára, fiatal írók és költők könyveinek bemutatójára, nyilvános hitvitára, pop-up kiállításra is. Szabados Zsuzsi előadásában Egy asszony két vétkecskéje címmel székely népmeséket is hallgathatnak a fesztiválozók. A fentieken túl szintén izgalmas programnak ígérkezik a városhoz kötődő táncosok, énekesek, zenészek, valamint a legifjabb tehetségek előadásai is, mint ahogyan a számos egésznapos családi rendezvény. A műsorváltoztatás jogát a szervezők fenntartják.
Az Epika Kulturális és Művészeti Alapítvány 2021-ben jött létre, Gaál Attila Csaba kurátor, és Deák Attila alapító közös munkája alapján. Az alapítvány többek között fellépési lehetőségek megteremtésével, elsősorban a fiatal művészeket támogatja, és tevékenységével szeretné elérni a minőségi összművészeti programokkal ritkábban találkozó közönséget. Hiánypótló vállalásként támogatják a jövő művészgenerációját, így mások mellett kiemelkedően tehetséges gyermek és fiatal előadóművészeket hívnak meg programjaikra: Ki Mit Tud? - versenyt és más tehetségkutató vetélkedőket szerveznek számukra. Szakmai előzményként 2020-ban ezért hozták létre Dunakeszi szabadstrandján a FISSZ FESZT - Fiatalok Szabadtéri Színpada elnevezésű összművészeti fesztivált. A rövid idő alatt népszerűvé vált fesztiválon a legkisebb tehetségek is megmutathatták magukat és idén sem lesz ez másképpen. A fesztivál ezen kívül megszólítja a családokat, ingyenes programokkal, helybéli művészek és lokálpatrióta vállalkozások összefogásával.