Megjelent Zalka Csenge Virág legújabb mesekönyve, a Törpeszarvas és a déli álom, megvásárlásával a gyermekotthonokban élőket támogathatjuk.
A mesekönyv különlegessége, hogy a gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyerekeket támogató Világszép Alapítvány gondozásában került a polcokra, így amellett, hogy a világ különböző tájairól származó, de hazánkban még nem ismert népmeséket rejt, egy igazán fontos jótékony ügyet is szolgál. Megvásárlásával a gyermekotthonokban élőket is támogathatjuk.
A mesekönyvet a 6-99 éves korosztálynak ajánljuk, főleg olyan gyerekeknek, akik szeretik a határaikat feszegetni. Pont, mint a Világszép gyerekek és pont, mint az összes gyerek. A szerző hivatásos mesemondóként gyűjti a mítoszokat, legendákat és népmeséket a világ minden tájáról, majd ezeket mesedoktori szaktudásával adja tovább. A különleges mesék olvasói és hallgatói garantáltan végig járhatnak minden érzelmet a megrökönyödéstől a megértésen át a meghatottságig, és sokáig velük is maradnak ezek a furfangos érzések.
A szerző különleges stílusával kapcsolja össze a 21. század gyerekeit az évszázados bölcsességeket közvetítő népmesék világával. Ebben a könyvében a furfangosok, azaz a tricksterek állnak a középpontban. A trickster az a mesehős, akit azonnal felismerünk. Eszes kis szereplő, aki örökké bajba keveredik, de mindig kidumálja magát, aki egyszerre lusta, kíváncsi, önző és kedves. Az, akit megismerni sokkal izgalmasabb, mint elsőre megítélni. Ilyen a ravasz róka, Nyúl koma, de a szakirodalom még Mátyás királyt is idesorolja.
„Nagy kópé vagy!” - csúszik ki a szánkon olyankor, amikor valaki leleményes, furfangos de mégis szerethető dolgot művel. A kötetben többek között olyan különleges figurák történeteit olvashatjuk, mint Kancsilé, a törpeszarvasé, aki a dél-kelet ázsiai mesevilág ügyeletes kópéja: ugyan kisebb, gyengébb állat a többieknél, mégis furfangosságával legyőzi a nagyobb ragadozókat.
És hogy miért a tricksterek kerültek a középpontba? Mert a Világszép Alapítvány önkéntes mesemondói nagyon szeretik ezeket a történeteket mesélni a gyermekotthonok lakóinak.
„A társadalomban kevés olyan kisebbség él, akikről annyi előítélet létezne, mint a mi Világszép gyerekeinkről, akiket állami gondozottaknak nevez a köznyelv. (…) Ők aztán minden bizonnyal nagy kópék, lázadók, furfangosok – gondolják sokan –, csak nem róluk szól ez a könyv? Nem, nemcsak róluk szól, hanem minden gyerekről. Hiszen ők pont ugyanolyan gyerekek, mint azok, akiknek a saját édesanyjuk mesél, vagy akiket a saját édesapjuk fektet le esténként. (…) Értük szól, hisz bevételeiből szeretnénk finanszírozni táborainkat, foglalkozásainkat, mentorprogramunkat, melyek révén abban szeretnénk segíteni gyermekvédelemben felnövő gyerekeket, hogy az otthontalanság, az óriási bizalomvesztés és szeretethiány ellenére is meg tudják élni: nekik is lehet szép és lehetőségekkel teli a világ.” – Marton Kriszta, az alapítvány vezetője
Akik már olvasták és ajánlják a könyvet: Balsai Móni, Czutor Zoltán, Nagy Zsolt, Karafiáth Orsolya, Tóth Krisztina, Balatoni József (Jocó bácsi) Trokán Anna.
Saját példányunk mellé, az ADNIJO kuponnal egy plusz kötetet is finanszírozhatunk, amit a Világszép Alapítvány rászoruló gyerekeknek juttat el karácsonyi ajándékként.
A Világszép Alapítvány több mint 10 éve áll olyan gyerekek mellett, akikről a saját szülei helyett az állam gondoskodik. Közel 150 fiatalnak szerveznek nyári táborokat, rendszeres foglalkozásokat, önkéntes mesemondó és mentor programot. Hosszú távon kapcsolódnak hozzájuk azért, hogy az otthontalanság ellenére is meg tudják élni, hogy van helyük a világban, ők is szeretetre méltóak és vannak lehetőségeik az életben. Hisznek benne, hogy a világ számukra is lehet szép!
Magyarországon közel 23.000 gyerek él gyermekvédelmi gondoskodásban.