Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szerelem a háború árnyékában

Szerelem a háború árnyékában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2022. 01. 28.
Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
2025-05-13 09:07:41

Idén is kiosztották könnyű- és komolyzenei kategóriákban az Artisjus-díjakat: összesen tizenegy zeneszerző

Jubileumi koncertet ad a PASO
2025-05-12 18:00:00

20 éve jelent meg első stúdióalbumuk, a Budapest Ska Mood. A kerek évforduló alkalmából május 24-én a

további bejegyzések a szerzőtől »

Február 7-én 19:30-tól látható Hunyadi Sándor Bakaruhában c. műve a Pesti Vigadó Sinkovits kamaratermében a Szolnoki Szigligeti Színház előadásában.

Dósa Mátyás és Pertics Villő
1914. Kelet-Magyarország. A menetszázad határtalan lelkesedéssel indul a frontra. Hősünk azonban még nagyobb lelkesedéssel bukkan rá egy olyan kiskapura, amelyen túl harcolni sem kell, és még a vagány katonaruhát is fel lehet ölteni egy-egy ligeti séta alkalmával. Még ha ez a katonaruha csupán egy bakaruha is. A szerepjátékból azonban váratlanul egy minden képzeletét fölülmúló szenvedélyes kapcsolatba bonyolódik. A bakaruha álruhává válik egy olyan képzeletvilágban, ami bár hazugságon nyugszik, mégis sokszor valóságosabb, mint az igazi.

„Hunyady Sándor színházában minden lesz, ami egy jó előadáshoz kell: zene, virágeső, cselédkönny és kacagás, képzelet és szembesülés. Jöjjenek és vegyenek személyes búcsút a frontra induló XX. századtól!”

Hunyady Sándor:
Bakaruhában
 
A Szolnoki Szigligeti Színház előadása
SZÓ • SZÍN • JÁTÉK

Szereplők:

Hunyady Sándor: DÓSA Mátyás
Bodrogi: KARCZAG Ferenc
Bodroginé: RADÓ Denise
Piri, a lányuk: FEJES Katica
Pali, a fiuk: POSGAI Márton
Vilma, cseléd Bodrogiéknál: PERTICS Villő
Káplár: KINCZEL József
Mindenes: MÉREI Gabriella

Alkotótársak:

Díszlettervező: VALCZ Péter
Jelmeztervező: KOVÁCS Flóra
Zeneszerző: RUBIK Ernő Zoltán
Dramaturg: SZABÓ Csilla
Segédrendező: DEME Gábor

A színdarabot átdolgozta és rendezte: VALCZ Péter

Jegyvásárlás itt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Szolnok Szolnoki Szigligeti Színház Pesti Vigadó

Ajánlott bejegyzések:

  • Ritkán látható előadásokkal indítja az évadot a Pesti Vigadó Ritkán látható előadásokkal indítja az évadot a Pesti Vigadó
  • Megelevenednek a színházi varázslók műhelyei Megelevenednek a színházi varázslók műhelyei
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház
  • Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása
  • A Büszkeség és balítélet új színpadi változatát mutatják be a Vígszínházban A Büszkeség és balítélet új színpadi változatát mutatják be a Vígszínházban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr5316871282

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard