Február 13-án 10.30-kor az Angyalföldi Gyermek-és Ifjúsági Házban a 25 éves Sivasakti Kalnanda Táncszínház indiai textilmesével várja a gyerekeket.
Réges-régen, az indiai meseidőkben élt egy kereskedőfiú. Nem volt kereskedőnek való: csak olvasgatott, ábrándozott naphosszat. Egyszer, mikor apja útnak indította, hogy a bazárban árut vásároljon, a rábízott pénzt három állat megmentésére fordította. Az állatokkal kötött barátsága teljesen megváltoztatta a fiú életét, útrakelt, és kalandok során eljutott a kígyókirály víz alatti palotájába. Megkapta a varázsgyűrűt, ami az ember legfőbb kívánságát teljesíti. Vajon mihez kezdett vele?
A Varázsgyűrű c. előadást hamisítatlan indiai meseszövés jellemzi, egy varázslatos történetet láthatunk bábbal, indiai táncmozdulatokkal és tárgyakkal előadva. A kendők életre kelnek, a bábok megelevenednek és elrepítenek India izgalmas mesevilágába.
A mese a varázsgyűrűről című előadást 5-12 éves korosztálynak ajánlják. Az előadás hossza kb. 45 perc.
A 25 éves Sivasakti Kalnanda Táncszínház alapítója és vezetője Somi Panni, a klasszikus, történetemesélésre is alkalmas indiai tánc, a bharatanátjam magyarországi képviselője és meghonosítója.
Ő és két tanítványa: Zboray Antónia és Vesztl Zsófia egy kis háromszereplős formációt hozott létre, ahol a báb és a tánc formanyelvét ötvözve hoztak létre egy indiai mese előadást.
Mindhárman a Sivasakti Kalánanda Táncszínház tagjai, amelyben a táncszínházi előadások a klasszikus dél-indiai Bharatanátjam táncra épülnek. Míg Somi Panni az indiai drámatánc fő képviselője, addig Zboray Antónia a színházi, Vesztl Zsófia pedig a bábos formanyelvvel gazdagítja a táncszínházi repertoárt.
Ez az előadás kísérleti műhelymunka eredménye, amelyben a lehető leginkább ötvözni szerették volna az indiai tánc, a színjátszás és a bábszínház eszköztárát.
További infók, képek, és próbatermi kis trailer elérhető a Facebook oldalukon.