A magyarországi műemlékvédelem idén ünnepli megalapításának 150. évfordulóját, ebből az alkalomból szeptember 14-én különleges jubileumi kiállítás nyílik a Pesti Vigadóban.
A tárlat archív fényképeken, rajzokon és egyéb dokumentumokon keresztül mutatja be az épített örökség gondozásának történetét.
Tudta-e, hogy az Országház tervezője jeles műemlékes építész is volt? Tudja, hogy mióta foglalkozik a műemlékvédelem népi emlékekkel, és hogy jelenleg melyik a legfiatalabb műemlék? Hogy mi a közös Pannonhalmában és Visegrádban? Vagy, hogy a zsámbéki templomrom kiépítése többször is meghiúsult már?
Ikonikus és kevéssé ismert helyreállításokon keresztül mutatják be az elvek többszöri változását, a munkákban résztvevő szakterületek szempontjait, illetve a konzerválás lehetőségeit és a mindenkori kortárs építészet viszonyát. A folyton változó intézményi struktúrában töretlenül gyarapodó könyvtár, tervtár, fotótár és tudományos irattár anyagára támaszkodó válogatásunk hűen leképezi másfél évszázad műemlékes törekvéseit.
A kiállítás egészen november 20-ig látogatható a Pesti Vigadó földszinti kiállítótermeiben.
Szervező: Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ