A Magyar Képzőművészeti Egyetem előadássorozatot rendez, amelyen tíz alkalommal a szakma kiválóságai, az Egyetem előadói vezetik be a műkedvelő nagyközönséget a kortárs művészet rejtelmeibe.
A Képző kortól, nemtől, végzettségtől függetlenül várja mindazokat, akiket érdekel a műtárgyközpontú művészettörténet, akik szeretnének eligazodni a különböző stíluskorszakokban, izmusokban, a művészet törekvéseiben. A MKE előadás-sorozatain megszerzett tudás az élet szinte minden területén hasznosítható, hozzájárul az általános műveltséghez, de a tanításban, az alkotásban, a műgyűjtésben kifejezetten hasznos lehet.
Az ArtMa tíz előadása átfogó képet ad a kortárs művészetről, bemutatja, hogy milyen törekvések jellemzik ma a hagyományos és új médiumokat. A kurzus különlegessége, hogy maguk az alkotók, a Képzőművészeti Egyetem mesterei mutatják be a kortárs művészet különféle műfajainak aktuális újdonságait. A hetente ismétlődő, másfél órás, vetítésekkel kísért előadásokon szó esik a kortárs test- és portréábrázolásról, David Hockney kapcsán a tájképfestészet mai tendenciáiról, a művészi- és tervezőgrafika újszerű kísérleteiről, a figuratív szobrászat és installációs művészet kérdéseiről, az új médiumok, mesterséges intelligenciák által generált művészetről, valamint a színpadi látványtervezésről is.
Az MKE ArtMa sorozat vezetőjével, Révész Emese művészettörténésszel Kalmár András beszélgetett a Kultúrpart Trend FM 94.2-n futó adásában: