Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Dolgok Könyvtára a budapesti Goethe-Institutban

Dolgok Könyvtára a budapesti Goethe-Institutban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2023. 07. 18.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Projektor, USB mikrofon és hordozható hangszóró a legkedveltebb tárgyak a Dolgok Könyvtárában.

dolgok_konyvtara_gi_bp_3.JPG

A Goethe-Institut 2022 májusában nyitotta meg a Dolgok Könyvtárát, melynek kínálata azóta is folyamatosan bővül. A különféle használati eszközök kölcsönzésének ötlete nem új: több németországi könyvtár is kínál felhasználóinak kölcsönzésre tárgyakat.

„Minden évben tovább terheljük bolygónkat azzal is, hogy ritkán használt tárgyakat vásárolunk. Nagyon gyakran bedőlünk egy impulzusnak vagy egy reklámnak, és megveszünk valamit, ami később már nem hasznos, inkább teherré válik“- emeli ki a projekt hátterét Miriam Bruns a Goethe-Institut Budapest igazgatója.

„A Dolgok Könyvtára projekt lehetővé teszi a tárgyak kipróbálását, a vásárlás előtti előszűrést. A projektnél azonban a szolidaritás is fontos szempont: a tárgyakat ugyanis minden tagunk kikölcsönözheti egy könyvtári kártyával, és ez olyan dolgok használatát is lehetővé teszi, amelyre egyébként nem lenne anyagi eszközük.

A Goethe- Institut ezzel a kezdeményezéssel szeretne párbeszédet indítani minden érdeklődővel, hogy közösen gondolkodjunk a fenntarthatóság témájában.“
dolgok_konyvtara_gi_bp_4.JPG
A budapesti kínálat jelenleg 35 tárgyból áll, tematikus alapon áll össze és folyamatosan bővül, függ az évszaktól és igazodik az olvasói javaslatokhoz és igényekhez.

A kiválasztás egy másik szempontja, hogy egyszerűen kezelhető, kis méretű és a könyvtárosok által is karbantartható eszközök legyenek a kínálatban.

A Dolgok Könyvtára használatának külön díja nincs, mindössze érvényes olvasójegy szükséges hozzá. A tárgyak a kölcsönző automatánál is kivehetőek, a kölcsönzési idő három hét.

Emellettaz újrahasznosítás témaköreiben kínálnak workshopokat gyerekeknek és felnőtteknek aktuálisan urbánus tartalommal: komposztálás a városban illetve élemiszerek megmentése és hasznosítása.

dolgok_konyvtara_gi_bp_2.JPG

Az ajánlatot internetes dossziéban található érdekességek és tematikus könyvek egészítik ki a fenntarthatóság témakörében.

 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
workshop Könyvtár Könyv Gyermek Fenntartható fejlődés Goethe Intézet

Ajánlott bejegyzések:

  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Zichy-advent - Múzeumi napok Óbudán Zichy-advent - Múzeumi napok Óbudán
  • Szavakkal festeni Szavakkal festeni
  • Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
  • Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr918166148

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása