Kertész Erzsi HUBBY-díjas író májusban megjelenő, Az elátkozott erdő című mesekönyvében mitológiai alakok keresik a hirtelen köddé vált derűt.
A humoros, fordulatos mesében a pszichológus szerző érzékletesen mutatja be hangulataink természetét, érzelmeink árnyalatait. Miközben elkísérjük Pánt, hogy kiderítse, hová tűnt az erdőből a jókedv, és visszahozza oda, a klasszikus mitológia alakjait is lehetőségünk van jobban megismerni.
Kertész Erzsi Mezőkövesden született, később Budapesten, az ELTE pszichológia szakán tanult. Dolgozott iskolapszichológusként, valamint munka- és szervezetpszichológusként is. A szerző ma már inkább vallja magát írónak, mint pszichológusnak, ám emberismerete és tapasztalata megmutatkozik karaktereinek a kidolgozásában.
Saját gyermekei születése után kezdett el írni. Az elmúlt másfél évtizedben számos mesekönyvet, gyerek- és ifjúsági regényt írt. Kalandos regényei (mint a Panthera sorozat) sok diákkal szerettették meg az olvasást. A Móra Könyvkiadó honlapján így mutatkozik be: „Minden korosztálynak szívesen mesélek, beleértve a felnőtteket is, mert őszintén hiszem, hogy történetekre szükségünk van."
Az elátkozott erdő olyan kultúrtörténetileg izgalmas fiktív alakokkal ismerteti meg a legkisebbeket, mint a törpék, óriások, koboldok, manók és nimfák. Óvodásoknak, kisiskolásoknak szóló kötetekben a klasszikus mitológiai alakok ritkán merészkednek le az ismeretterjesztő könyvek lapjairól, ám Kertész Erzsi meséje egészen közel hozza hozzánk őket. Nemcsak felidézi, de meg is eleveníti a görög mitológiát, ugyanis Pán a Városi Múzeum „Mitológia mindenkinek" című, új kiállítására csöppen, ahol jelenlétével nagy zavart kelt... Így a mitológiai szál a történet tetőpontjának fontos elemévé válik.
Olvass bele itt