Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára.
A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, az együttes a hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. Ismét lehetőségük lesz a nézőknek egyedileg összeválogatni a számukra legérdekesebb előadásokat à la carte konstrukcióban. A kedvezmény 3, 4 vagy több különböző előadásra szól és tetszőleges számú jegyre érvényes.
Mihályi Gábor, az együttes vezetője elmondta, hogy az évadtervezés közösen történik a művészeti vezetéssel, többek között Pál István „Szalonnával” és a kreatív alkotói csapattal, de figyelik a közönség reakcióit is, és próbálnak reagálni a felmerülő vágyakra, igényekre. Az évad egy tudatos, mégis rugalmas koncepcióra épül, amellyel az együttes célja az volt, hogy a hagyományokat új perspektívából közelítsék meg, és helyet adjanak a feltörekvő fiatal művészeknek is. Az új bemutatók elhelyezése mindig kiemelten alakítja az évad megtervezését, amelyek belső inspirációk útján szerveződnek vagy valamilyen külső felkérés eredményeképp születnek meg.
A Gyökerek és szárnyak című új bemutató az előző kategóriába esik, és egyik érdekessége, hogy kizárólag fiatal alkotók munkáját jegyzi, akik már sokszor bizonyították rátermettségüket magas színvonalú alkotásaikkal, és Mihályi Gábor szerint itt az idő, hogy nagyobb teret kapjanak. A produkció ezáltal egyszerre tiszteleg a hagyomány előtt, és bátran lép a jövőbe. A másik kuriózum a bemutatóval kapcsolatban, hogy ezúttal a magyarországi táncok és zenék köré rendeződik a produkció. A bor dicsérete című másik bemutató előadás a bor szakrális világát idézi meg Hamvas Béla nyomán, ahol az ízek, illatok és gondolatok mellett a tánc válik a kifejezés legfőbb eszközévé.
Az együttes 2025/2026-ban kiemelt figyelmet szentel az ifjúság megszólításának is a gyermekek által kedvelt drámapedagógiai programokkal, illetve a Közös ég alatt című sorozat tervezett folytatásával, amelynek keretében ifjú tehetségek a Magyar Állami Népi Együttes hivatásos táncosaival léphetnek színpadra, ezzel is erősítve a hagyomány átörökítését.
A társulat 2025/2026-os évada nem csupán a jelen értékeit ünnepli, hanem a jövő tehetségeit és közönségét is megszólítja. Az együttes művészeti koncepciója egyértelmű: a múlt gyökereiből merítkezve szárnyakat adni a jövőnek.
Bővebb információ és jegyvásárlás!