Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten

Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2025. 09. 18.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Lépj be a mesék világába, ahol legendás lények várnak rád, és csak a bátorságoddal és furfangoddal szabadíthatod ki őket a Kobold fogságából!

LEGENDÁS LÉNYEK – Titkos mentőakció – Kiállítás és kalandjáték: szeptember 20. – november 30.

A látványos kiállításba lépve a látogatók a mesék és mítoszok földjén barangolhatnak, miközben tudásukat, bátorságukat és érzékeiket próbára téve titkos mentőakció részesei lehetnek.

Ősi mondák titkát őrzi a rengeteg, bűverő köti gúzsba a legendás lényeket. Tűzokádó sárkány varázsgömböt néz meredten, álomcsapdát rejt az ösvény, fenséges griff szárnya kavar mitikus örvényt. Kapzsiság rak béklyót lenge tündérre és izzó tűzmadárra, a mesék földje csupa veszély és varázslat… Aki vállalja a küldetést, elnyerheti a bátrak jutalmát, de vigyázat, a titkos mentőakció meglepő próbatételeket tartogat!

A Vajdahunyadvárban nyíló őszi kiállítás és kalandjáték varázslatos utazásra, titkos mentőakcióra hív. A látogatók a játék során képzeletbeli, mesés tájakon barangolhatnak, miközben megbűvölt varázslények, furfangos fejtörők és mitikus kihívások teszik próbára tudásukat és érzékeiket.

Egy kapzsi Kobold foglyul ejtette a mesék és mítoszok legendás lényeit, hogy csodás képességeiket felhasználva megkaparinthassa az Aranyhegy kincsét. A résztvevők küldetése, hogy egy titkos mentőakcióval kiszabadítsák a mesebeli lényeket, és megszerezzék a Kobold bűvös medálját. A sikeres mentőakcióhoz fürge észre, bátor szívre és éles érzékekre is szükség lesz. Ám aki sikerrel jár, kiérdemli a bátrak jutalmát és a varázslények örök háláját!

A játék során a látogatók kideríthetik, hogy képesek-e kivezetni a tétova törpéket a kacskaringós útvesztőből, felismerni a griffmadár lábnyomát, kioldani a mennydörgésmadár bűvös béklyóját és megfejteni az egyszarvú karámjának trükkös illúzióját. Megtudhatják továbbá, vajon elboldogulnak-e egy álomcsapdába esett manóval, egy megbabonázott sárkánnyal, egy lobbanékony főnixmadárral és egy legyengült táltos paripával.

A kiállítást járva a részvevők felfedezhetik a mesék és mítoszok világát, találkozhatnak a mondák, hiedelmek és legendák fantázialényeivel, illetve a varázsmesék és népmesék ismert szereplőivel.

A képzeletbeli helyszíneken szöveges játékfüzet vezet végig, a látogatók játékállomásról játékállomásra kerülnek egyre közelebb a célhoz, a Koboldvár végső kihívásához. A több mint 700 négyzetméteren megvalósuló kiállítás és kalandjáték mesés látványvilággal, egyedi installációkkal, rengeteg felfedeznivalóval és ajándékkal várja az érdeklődőket.

A kiállítás az f exhibition szervezésében valósul meg.

Helyszín: VAJDAHUNYADVÁR, Magyar Mezőgazdasági Múzeum

Nyitvatartás: HÉTFŐ zárva, KEDD–VASÁRNAP 10–17 óráig

Október 23-án és november 1-jén nyitva.

Felhívjuk a látogatók figyelmét, hogy a kiállítás 2025. november 4. és 9. között, az Orchidea Kiállítás alatt ZÁRVA TART.

Korosztályi ajánlás: 4–99 éves korig

A kiállításon szöveges játékfüzet vezet végig, 7 év alatti gyermekek szülői segítséggel tudják végigjátszani a játékot.

 

 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
mese lények kiállítás gyermek kaland mítosz mitológia kalandjáték Programajánló Kiállítás Magyar Mezőgazdasági Múzeum Vajdahunyadvár

Ajánlott bejegyzések:

  • A varázslómester szigete - Trükkös trópusi küldetés kiállítás és kalandjáték A varázslómester szigete - Trükkös trópusi küldetés kiállítás és kalandjáték
  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon
  • Együtt lenni jó – újra itt a Kispesti Városünnep! Együtt lenni jó – újra itt a Kispesti Városünnep!
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr4218952354

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása